reklamı kapat

POPÜLER

Huawei ilk 5G katlanabilir akıllı telefon modeli
Huawei ilk 5G katlanabilir akıllı telefon modeli

Huawei’nin ilk 5G katlanabilir akıllı telefon modelinden kilit bilgi

Katlanabilir akıllı telefon dünyasında aktif olarak yer alacak Huawei, yeni modeller üzerinde çalışıyor. Peki ilk model ne zaman geliyor?

Resmi ağızlardan gelen açıklamalara göre firmanın ilk 5G katlanabilir akıllı telefon modeli, Mobil Dünya Kongresi 2019 kapsamında tanıtılacak. Bu açıdan şubat ayının sonunda görücüye çıkacak telefon, gerçekten merakla bekleniyor. Direkt olarak prototip halini aşağıda görebileceğiniz Samsung Galaxy F karşısına çıkacak telefon, 5G bağlantı desteğiyle de fark yaratacak gibi görünüyor. Gücünü firmanın Kirin 980 ya da söylentileri gelen Kirin 990 işlemcisinden alabileceği söylenen telefon, henüz bunun haricinde bir detay taşımıyor. Şirket CEO’su Richard Yu ise genel olarak katlanabilir telefonlar hakkında çok iddialı konuşuyor. CEO, katlanabilir telefonları bilgisayarların yerini alacak en iyi cihaz olarak nitelendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei ilk 5G katlanabilir akıllı telefon modeli

Huawei imzalı 5G katlanabilir akıllı telefon nasıl görünecek?

Samsung Galaxy F, içe doğru katlanan bir ekran kullanıyor. Huawei’nin katlanabilir modeli ise dışa doğu açılabilen bir ekran üzerine kuruluyor. 8 inç boyutundaki bu ekranın Çin merkezli BOE firması tarafından üretildiği söyleniyor. Sağlam kaynaklar ilk Huawei katlanabilir akıllı telefon modelinin en az 1.500 dolardan satılacağını belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Samsung’un ilk katlanabilir modeli