reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4

Apple Watch’u iPod’a dönüştüren nostaljik kılıf

Apple Watch Series 4 ile beraber tasarımı hiç olmadığı kadar geliştiren Apple’a ilginç bir kılıf alternatifi sunuluyor. iPod nostaljisini özleyenler için Pod Case, Apple Watch’u iPod’a dönüştürüyor.

Daha geniş ekranı, etkileyici sağlık özellikleri ve yeni saat arayüzleriyle kullanıcıların beğenisini kazanan Apple Watch Series 4, tasarımcılara da yeni fikirler veriyor. Joyce Kang & C.O Design Lab tarafından tasarlanan Pod Case isimli kılıf, Apple Watch’a iPod görünümü kazandırıyor. Klasik iPod Nano boyutundaki kılıf, Apple Watch’u sarabilmek için daha kalın bir gövde sunuyor. iPod’ların ikonik tasarımını gövdesine yerleştiren kılıfın üzerinde yer alan kontrol tuşları ise ne yazık ki sadece tasarımın bir parçası. Plastik, esnek bir gövdeye sahip olan bu kılıfta saati kendi ekranı üzerinden yönetebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nostaljik tasarım

Pratikte pek de işlevsel olmayan kılıf tamamen görsel bir hoşluk yaratmak için tasarlanmış. Saatin şarj edilebilmesi için kılıfın arka kısımı da açık bırakılmış. Sağ alt köşesinde rahat taşıyabilmek için ip takmaya yarayan küçük bir tasarım detayıyla gelen kılıfta saati bir iPod gibi de kullanabilirsiniz elbettte. Apple Music ve Apple Watch Series 4 çıkışı sonrası saate yeni gelen Spotify uygulamasıyla bu mümkün. Farklı renk seçenekleri de düşünülmüş olan kılıf ise bizce beyaz versiyonuyla görevini misli misli yerine getiriyor. Ne yazık ki tasarımın satışa sunulup sunulmayacağı belirsiz. Şimdilik nostaljik bir konsept çalışması olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Apple Watch Series 4 tanıtımı