reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4 Spotify

Spotify’dan bir süredir beklenen Apple Watch açıklaması

Apple Watch Series 4 her ne kadar deneyimi geliştirse de bazı eksiklikleri bulunuyordu. Onlardan biri Spotify uygulaması.

Apple’ın en yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 4, gelişmiş özellikleriyle satışa sunuldu. Ancak saatin hala zayıf yönleri bulunuyor. Onlardan biri de gelişime ihtiyaç duyan uygulama mağazası. Bildiğiniz gibi Apple bu konuda hayli katı. Hatta akıllı saat uygulamasını uzun zamandır güncellememiş olan üçüncü parti üreticileri teknik olarak uygulamaları güncellemeye zorladı. Bunu yapmayan uygulama üreticilerinden bazıları ise platformu terk etti. Buna Instagram gibi büyük üreticiler de dahil. Ancak bildiğiniz gibi akıllı saat deneyimini en çok geliştiren noktalardan biri de sunduğu üçüncü parti uygulama desteği. Yokluğu fazlasıyla hissedilen bir diğer uygulama olan Spotify, uzun zamandır beklenen müjdeyi nihayet verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify Apple Watch uygulaması geldi

Bildiğiniz gibi her ne kadar uygulaması olmasa da Spotify saat üzerinden az da olsa kontrol edilebiliyordu. Ancak müziği durdurma, ileri-geri sarma gibi çok temel işlevleri vardı. Dağıtılan v.8.4.79 sürümüyle beraber ise fiziksel olarak yeni uygulama saatinizde yer alacak. Bu da size çok daha geniş bir kontrol imkanı sunuyor. Yakında Çalınanlar listesini bileğinize getiren uygulama Karışık Çal seçeneğini de saate dahil ediyor. Bilgisayar, saat, telefon arasında hangi platformda müziği çalmak isteyeceğinizi seçebilirken temel işlevleri de elbette gerçekleştirebiliyorsunuz. Sevdiğiniz şarkıları kütüphanenize eklemek içinse kalp simgesine dokunabilirsiniz. Ancak ses ayarı, popüler listeler gibi seçenekler ne yazık ki uygulamada yer almıyor. Müzik servisinin Android cephesinde de yenilenmiş bir deneyim sunduğunu belirtelim. Spotify’ın Android saatler için geliştirdiği uygulamasının detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamayı saate dahil etmek için tek yapmanız gereken firmanın dağıtımına başladığı güncellemeyi indirmek. Uygulamanın App Store sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Apple Watch Series 4 tanıtım videosu