reklamı kapat

POPÜLER

TikTok sahibinin Spotify rakibi

Spotify tahtına göz diken fazlasıyla tanıdık yeni rakip

Son zamanların en popüler mobil uygulamasının (TikTok) sahibi ByteDance, gözünü Spotify tahtına dikti. Yeni bir müzik servisi çok yakında piyasayı vurabilir.

Yakın zamanda paylaştığımız raporlarda da belirttiğimiz gibi son 5 çeyrektir iPhone sahiplerinin en çok indirdiği uygulama olan ve Android kullanıcıların da ilk 3’ünde yer alan TikTok, ByteDance firmasının büyük başarılarından biri. Bloomberg‘in haberine göre ByteDance’in yepyeni bir hedefi bulunuyor. TikTok başarısından sonra yeni sulara yelken açmaya hazır olan firma, gözünü Spotify tahtına dikiyor. Çevrim içi müzik yayın uygulamaları listesinde sektöre liderlik eden Spotify, halihazırda Apple Music ile rekabetine devam ederken, ByteDance de gelişmekte olan ülkelerde servisini yayınlamaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify rakibi yeni uygulama

ByteDance’in 2019 sonbaharında uygulamasını yayına sunması bekleniyor. Ağırlıklı olarak ücretli müzik servislerinin yeterince yayılım gösteremediği fakir ülkelerde piyasaya girişini gerçekleştirmesi beklenen yeni uygulamanın ismi ise şimdilik bilinmiyor. Uygulamanın hedef kitlesi sebebiyle rakiplerinden daha uygun fiyatlı bir abonelik sistemi kurması olası. Firmanın şimdiden Hindistan’ın en önemli ve büyük multimedya şirketlerinden biri olan T-Series ile yasal haklar konusunda anlaşma yaptığı biliniyor. Hindistan’ın en büyük bir diğer şirketi Times Music de yine anlaşmaya varılan şirketler arasında.

Yeni uygulamanın TikTok’un sahip olduğu kitleyi kendine çekebilecek şekilde isimlendirilmesi bekleniyor. Spotify ya da Apple Music kopyası olmayacağı kaydedilen servisin kendine ait yeni bir vizyon ve tasarımı olacağı belirtiliyor. Ancak elbette uygulamanın son halini görmeden bu konuda yorum yapmak pek mümkün değil. Her şey planlandığı gibi giderse, kısa sürede uygulamanın ilk görüntülerini görme ihtimalimiz bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Spotify’ın Apple’ın yarattığı haksız rekabet ortamı için hazırladığı video