reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Pro

Apple’dan Türkiye fiyatıyla nefes kesen 8 çekirdekli yeni MacBook Pro

Teknoloji devi Apple, profesyonel kesime yönelik MacBook Pro dizüstü bilgisayarına yeni işlemci seçenekleri eklediğini duyurdu.

Yeni nesil Apple MacBook Pro modelleri uzun zamandır satışta bulunuyor. Firma bu modelleri “işlemci güncellemesiyle” gündemde tutmaya devam ediyor. Kısa süre önce yapılan yeni güncellemeyle ise karşımıza şimdiye kadar satışa sunulmuş en hızlı MacBook Pro çıkıyor. 15 inç modeller artık 2.4 GHz 8 çekirdekli 9. nesil Intel Core i9 işlemci ile elde edilebiliyor. Bu modeller normalde 2.6 GHz 6 çekirdekli 9. nesil Intel Core i7 işlemci ile geliyor. Performans konusunda gerçekten büyük fark yaratan 8 çekirdekli Core i9’a yükseltme için Türkiye’de 2.400 TL ödenmesi gerekiyor. Bu doğrultuda yeni işlemciye sahip bir 15 inç MacBook Pro satın almak içinse Türkiye’de ödenmesi gereken miktar 20.699 TL seviyesinde. 6 çekirdekli 9. nesil Intel Core i7’li model içinse 18.299 TL ödenmesi gerekiyor. Bu arada bu yeni modelleri “güncellenmiş” bir klavyeye sahip olduğu da söyleniyor. Yeni klavyede “Butterfly” mekanizmasında malzeme değişikliğine gidildiği gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple MacBook Pro serisiyle hem olumlu hem de olumsuz yorumlar alıyor

Olumsuz yorumlar daha çok klavye ve port eksikliğinde oluyor. Bu arada firmanın cihazların klavyesi ve yaşanan ekran problemi için de yeni attığı önemli bir adımı bulunuyor. Sorun yaşayan klavyeler ve daha önce can sıkan ekran sorunu için yeni bir ücretsiz tamir programı başlatılmış durumda. Cihazlarında klavye ekran sorunu yaşayanlar Apple’e başvurarak ücretsiz tamir hizmeti alabiliyor.

İlgili Video