reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’ı Apple Watch’a getiren uygulama yolda

Akıllı saat kullanmanın en önemli avantajlarından biri telefonu cepten çıkarmaya gerek kalmadan müzikler arasında geçiş yapabilmek ve istenen listeyi çalmak. Fakat maalesef dünyanın en büyük online müzik dinleme servisi konumunda olan Spotify, Apple Watch’ta halen resmi bir uygulama sunmuş değil. Hazırlanan bu 3. parti uygulama ise Apple’ın akıllı saatinde Spotify’ı kullanmayı mümkün hale getiriyor. 

Daha önce ortaya çıkan iddialarda Apple’ın Spotify’ın iOS uygulamasını güncellemesini geciktirdiği öne sürülmüştü. Spotify yaptığı açıklamayla Apple’ı suçlamış ve Spotify’ın kasten geride bırakılarak Apple Music’in öne çıkarılmaya çalıştığı söylenmişti. Yine bu nedenden midir bilinmez ama Spotify’ın Apple Watch uygulaması uzun süreli bekleyişe rağmen bir türlü yayınlanmadı. Dolayısıyla iş 3. parti uygulama geliştiricilere düştü.

İlk başta Spotty olarak adlandırılan ancak sonrasında telif davalarından sıyrılmak için Snowy adını alan uygulama, Spotify’ın saatte kullanılmasını sağlıyor. Tüm detayları bilinmeyen uygulamanın ortaya çıkan özellikleri ise oldukça heyecan verici. Çevrimdışı müzik dinleme özelliğine sahip olduğu belirtilen uygulama ile iPhone yanınızda olmasa bile saat üzerinden müzik dinlemeye başlamak mümkün oluyor. Ayrıca uygulama ile birlikte özel bir saat arayüzü de geliyor. Bu arayüzde müziklerin rahatlıkla kontrol edilebileceği söyleniyor. Şarkılar arasında geçiş için ekrana dokunmak bile gerekmiyor ve kolunuzu sallamak yeterli oluyor.

Kullanılabilmesi için Spotify Premium üyeliğinin gerektiği uygulama henüz hazır değil ve çıkış tarihi de bilinmiyor. Uygulamayı takibe almak ve çıktığı zaman haberdar olmak için site üzerinden kayıt bırakabilirsiniz.