reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’ın iMessage uygulamasıyla favori şarkılarınızı paylaşmak kolaylaşıyor

iMessage ile kullanılabilen uygulamalar arasına Spotify da katılıyor. iMessage’a özel uygulamasını duyuran Spotify, en sevdiğiniz şarkıları mesaj olarak göndermenizi sağlıyor.

iMessage’la kullanılabilen uygulamalara Spotify da eklendi. Artık arkadaşlarınızla tek dokunuşla favori şarkı ve kliplerinizi paylaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken iMessage’daki “uygulamalar” sekmesine Spotify’ı eklemek. “Uygulamaları otomatik ekle” yetkisini veren kullanıcılar direkt olarak Spotify ikonunu görebilir. Spotify’ı eklemek için iMessage’ın uygulama simgesini seçtikten sonra “Store” üzerinden “Yönet” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Burada telefonunuzda yüklü olup, iMessage ile kullanabileceğiniz tüm uygulamalar listeleniyor.

Spotify arayüzü ise oldukça basit. Arama seçeneğinden göndermek istediğiniz şarkıyı aratıyorsunuz. Şarkıyı seçtikten sonra arkadaşınıza göndermeden önce bir yorum da ekleyebilirsiniz. Şarkıyı gönderdiğiniz kişi iMessage üzerinden şarkının 30 saniyelik ön izlemesini dinleyebiliyor. Ayrıca “Spotify’da Çal” seçeneğine tıklayarak şarkının tamamına Spotify’dan ulaşabiliyor. Tabii karşı tarafın Spotify uygulamasını iMessage’da aktif hale getirmesi gerektiğini belirtelim. Apple Music’in kısıtlı paylaşım imkanına karşı Spotify’ın tüm kütüphanesinde aratarak istenilen şarkıyı paylaşabiliyor olmak ise oldukça kullanıcı dostu diyebiliriz.