reklamı kapat

POPÜLER

Spotify reklam engelleme

Spotify’dan ücretsiz kullanımı suistimal edenlere yönelik önemli değişiklik

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi müzik servisi Spotify, önemli bir değişikliğe gidiyor. Bu değişiklik reklam engelleme sürecini bitiriyor.

Spotify‘ı özellikle Android tarafında birçok kişi korsan olarak kullanıyor. Üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla para ödemeden “premium” hesap özelliklerine sahip olunabiliyor. İşte bunu önlemek adına uzun süre önce bir adım atan şirket, ücretsiz hesabını modifiye edilmiş bir korsan uygulamada kullanan kişilerin erişimini kesmeye başlamıştı. Bunun için kullanıcılara e-posta gönderen ve öncelikle uyaran şirket, burada işlem devam ederse hesabı değil uygulama erişimini kapatıyor. Böylece hiç para ödemeden servisin kilit hizmetlerinden yararlananların önü kesilmiş oluyor. Bunun arkasında tespit edilen tam 2 milyon kullanıcı bulunurken, şirket şimdi ise daha katı bir adım içerisinde bulunuyor. Özel değişiklikler / uygulamalar ile Spotify’ı reklam göstermeden kullananların hesapları 1 Mart tarihinden sonra uyarı yapılmaksızın kapatılıyor. Bu konuda çok ciddi olan şirket, karlılığa ulaştığı şu dönemde daha fazla para kaybetmek istemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify için harika bir özellik yolda

Toplam 200 milyon aylık kullanıcı sayısına ulaşan Spotify, geçen hafta duyduğumuz kadarıyla sanatçı engelleme özelliğini kullanıma açıyor. Firmadan yıllardır açık ara en çok talep edilen bu özellik, şu an sadece bazı iOS kullanıcılarında aktif olarak sunuluyor. Yani henüz test sürecinde olan engelleme özelliği, yakında herkese açılacak deniyor. Bu özellik sayesinde kişiler hiçbir şekilde dinlemek istemedikleri sanatçıları engelleyebiliyor.

İlgili Video

Otomatik bağcıklı ayakkabı