reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify’dan korsan uygulama ve kullanımlara darbe

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi müzik servisi Spotify, uzun zamandır kayıtsız kaldığı korsan uygulamalar için somut adımlar atmaya başladı

Spotify‘ı özellikle Android tarafında birçok kişi korsan olarak kullanıyor. Yani üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla para ödemeden “premium” hesap özelliklerine sahip olunabiliyor. Bu durumun farkında olan ancak şimdiye kadar adeta hiçbir adım atmayan platform, sonunda bunu değiştiriyor. Artık ücretsiz hesabını modifiye edilmiş bir korsan uygulamada kullanan kişilerin bu erişimi kesiliyor. Bunun için kullanıcılara bilgi veren e-postalar gönderen şirket, burada hesabı değil uygulama erişimini kapatıyor. Böylece hiç para ödemeden servisin kilit hizmetlerinden yararlananların önü kesilmiş oluyor. Bu hamle özellikle Spotify‘a para verdiği için küçümsenen ve adeta “enayi” yerine koyulan kişiler için harika duruyor. Gönderilen e-postada hesaba erişim için resmi uygulamaların kullanılması gerektiği belirtiliyor.

Spotify

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify yakında daha kullanıcı dostu hale gelecek

Servisin şu an 71 milyondan fazla ücretli abonesi bulunuyor. Bu rakam reklam görmeye razı olan ücretsiz aboneler ile 159 milyon seviyesine ulaşıyor. Bu noktada yeni bir arayüz yapısı üzerinde de çalışan platform, gün geçtikçe büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. En son kendi donanım ürününü geliştirmeye başladığını duyduğumuz şirket, Avrupa’nın öncü internet girişimi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.