reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify’dan geleceği için çok iddialı açıklama

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi müzik servisi Spotify, biliyorsunuz uzun süredir halka açılmaya hazırlanıyor. Bunun öncesinde şirketin yaptığı resmi açıklama ise oldukça iddialı görünüyor.

2017 sonunda açıklanan son açıklamaya göre Spotify‘ın şu an toplam 157 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bunun 71 milyon kadarının ücretli abone olduğu söylenirken, şirket bunu 2018 sonunda ciddi oranda artırmak istiyor. Yapılan açıklamaya göre popüler platform 2018 sonunda tam 96 milyon ücretli aboneye ulaşmayı hedefliyor. Bu açıdan yıl sonuna kadar kendisine tam 25 milyon yeni ücretli abone hedef koyan şirket, toplamda ise 208 milyon aboneye ulaşmayı amaçlıyor. Bu açıdan gerçekten çok büyük oynayan şirket, halka açılma sürecine iyi hazırlanıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify korsan kullanımlara darbe vurdu

Hatırlarsınız şirket geçtiğimiz hafta ücretsiz hesabını modifiye edilmiş bir korsan Android uygulamada kullanan kişilerin erişimini kesmişti. Bunun arkasında ise tespit edilen tam 2 milyon kullanıcı bulunuyor. Para ödemen reklamları ortadan kaldıran 2 milyon kişi platformun toplamı için az görünse de planlanan halka arz için sıkıntı oluşturuyor. Bu arada şirketin ilk donanım ürünü üzerinde de çalışıyor. Bunun için personel alımına başlayan firma, büyük ihtimalle akıllı bir hoparlör geliştiriyor. Bu da şirketin yapısı ve kullanıcı kitlesi göz önüne alındığı zaman mantıklı duruyor.

İlgili Video

En yeni akıllı hoparlör HomePod