reklamı kapat

POPÜLER

Spotify Plus

Spotify açıkladı; işte servisin toplam kullanıcısı sayısı!

Dünyanın en çok aboneye sahip çevrim içi müzik servisi Spotify, 2020’nin ilk rakamlarını paylaştı. Firma çıtayı oldukça yükseltmiş durumda.

Spotify’ın dünya çapındaki “ücretli” abone sayısı en son açıklandığında 100 milyon seviyesindeydi. Ücretsiz aboneler ile beraber toplam 217 milyon abonesinin olduğunu duyduğumuz platform, kısa süre önce güncel rakamları paylaştı. Buna göre platformun şu an 124 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Ücretsiz aboneler ile beraber ulaşılan toplam rakam ise tam 271 milyon seviyesini bulmuş durumda. Yaptığı açıklamada bünyesindeki podcast dinleme oranının tam yüzde 200 arttığını aktaran Spotify, çok ciddi oranda büyümesine rağmen para kaybetmeye ise devam ediyor. Açıklanan son işletme zararı tam 230 milyon dolar seviyesinde yer alıyor. Ancak buna rağmen firmanın yatırımlarına aktif olarak devam edeceği belirtiliyor. Biliyorsunuz servis müzik üreticilerine çok büyük miktarlarda ödemeler yapıyor. Uzun süredir net bir operasyon kaydı ortaya koyamayan şirket, yine de yoluna güçlü şekilde devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify alandaki liderliği bırakmıyor

En büyük rakip Apple Music ise 27 Haziran 2019’da açıklandığında toplam 60 milyon ücretli aboneye ulaşmıştı. Biliyorsunuz Spotify gibi reklam destekli ücretsiz paketi bulunmayan Music, Apple kullanıcıları arasındaki popülerliğini artırmaya devam ediyor. Apple Music’in güncel rakamları merak uyandırıyor. Servisin 80 milyonu geride bırakmış olabileceği iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın dikkat çeklen yeni uygulaması