reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

nokia akıllı saat

Nokia tarafından Wear OS’lu akıllı saat müjdesi

Akıllı telefon tarafında HMD Global ile boy gösteren Nokia, MWC 2020 kapsamında yeni telefonları yanında bir akıllı saat de tanıtacak.

Nokia imzalı bir akıllı saat ile tanışmamıza çok az kalmış gibi görünüyor. Ortaya çıktığı kadarıyla firmadan Google’ın Wear OS işletim sistemi üstüne kurulan bir akıllı saat modeli yolda bulunuyor. Bu model hakkında şimdilik pek bilgi yok. Yuvarlak bir tasarımı benimseyeceği düşünülen saat, söylendiği kadarıyla eSIM desteği sunuyor. Yani telefonlardan bağımsız olarak internet ve telefon erişimine sahip olacak ürün, bu açıdan çok kullanışlı olacak gibi görünüyor. Wear OS işletim sisteminden dolayı özellikle Android telefonlar ile iyi anlaşacak izlenimi oluşturacak saatin, gelişmiş sağlık özellikleri taşıması bekleniyor. MWC 2020 kapsamında birden fazla akıllı telefon tanıtacak Nokia, 2020’ye hızlı bir başlangıç yapmak istiyor. 2019’un son döneminde çok sessiz kalan firma, bunu değiştirmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia imzalı akıllı saat merak uyandırdı

Türkiye’de de satılmasını beklediğimiz akıllı saatin dediğimiz gibi henüz hemen hemen hiçbir detayı ortaya çıkmış değil. Ancak firma bu alana yönelik talebin yüksek olduğu günümüzde mantıklı bir adım atıyor. Saatin çok ses getirebilmesi içinse biraz uygun fiyatlı olması gerekiyor ancak bu pek de mümkün değil deniyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Yakında gelecek Samsung Galaxy Z Flip