reklamı kapat

POPÜLER

Nokia HMD Global

Nokia’dan akıllı telefon pazarında büyük başarı

Nokia markasını telefon sektöründe hatırı sayılır bir noktaya çıkartan HMD Global, satışlarda da ciddi bir atılım gerçekleştirmiş görünüyor.

Counterpoint analisti Neil Shah’ın yayımladığı rapora göre HMD Global, 2017 dördüncü çeyrekte HTC, Sony, Google, Asus, Meizu, Lenovo ve OnePlus‘dan daha fazla Nokia akıllı telefon satmayı başardı. Bu açıdan gerçekten büyük bir başarı elde eden firma, açıklandığı kadarıyla son çeyrekte 4.4 milyon telefon sattı. Bu rakamla 2017 toplamında 3.9 milyon Pixel telefon satan Google’ı gölgede bırakan firma, gelen talepten oldukça memnun görünüyor. Özellikle Çin ve Hindistan gibi pazarlarda büyük satış rakamlarına ulaşan firma, Nokia markasını çok güzel geri döndürmüş durumda. Genel olarak sağlamlıkları ve sunduklarıyla beğeni toplayan yeni akıllı telefonlar, güncelleme konusunda da destek görüyor. Ancak bu rakamlar genel pazar payında HMD Global‘i çok yukarıya alamıyor. Bakıldığı zaman bu çeyrek sonucu firmayı ancak pazarın 11. sırasına konumlandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HMD Global, Nokia markasıyla MWC 2018’e hazır

HMD Global‘in Ürün Yönetimi Başkanı Juho Sarvikas, geçtiğimiz haftalarda resmi Twitter hesabından heyacanı artıran bir açıklama yapmıştı. Öncelikle uzun süreli sessizliği için özür dileyen Sarvikas, MWC 2018‘de “müthiş” Nokia duyurularının geleceğini müjdeledi. MWC 2018 için oldukça yoğun olduklarını belirten yönetici, elbette ürünler hakkında herhangi bir detay vermedi. Ancak herkesin aklına ilk olarak beklenen Nokia 9 geliyor. Şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla telefon 3.250 mAh kapasitesinde bir pil üzerine kuruluyor. 5,5 inç LG üretimi bir QHD OLED ekran kullanacağı belirtilen cihaz, 128 GB dahili depolama seçeneğini de beraberinde getirecek. Gücünü Snapdragon 835 işlemci ve 4 GB RAM‘den alacak Android 8.0 Oreo işletim sistemli akıllı telefon, 64 GB dahili depolama seçeneğini de kullanıcılara sunacak.

İlginizi çekebilir