reklamı kapat

POPÜLER

Canon
Canon EOS 6D Mark II

Canon EOS 6D Mark II ile Türkiye’de çekilmiş etkileyici fotoğraflar

Canon, EOS 6D Mark II’nin Türkiye tanıtımı kapsamında çekilen fotoğrafları paylaştı. Kayseri, Kapadokya ve Erciyes’te gerçekleşen çekimlerde etkileyici kareler ortaya çıktı.

EOS 6D Mark II’nin, hikayelerine hayat katmak ve her seferinde en yüksek görüntü kalitesini elde etmek isteyen kullanıcıların fotoğraf makinası olduğunu belirten Canon Eurasia Foto Video Ürün Müdürü Mert Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti: “Canon olarak geçen sene itibariyle başlattığımız “Live For The Story” kampanyamızda her fotoğrafın arkasında müthiş bir hikaye olduğunu vurguluyoruz.

Bu amaçla, basın fotoğraf gezimizde Anadolu’nun muhteşem doğasında EOS 6D Mark II’yi deneyimleme ve aynı zamanda hikayelerinin fotoğraflarını da PIXMA PRO 1000 ile baskısını alma imkanı sunduk. EOS 6D Mark II, dünyanın en hafif tam kare sensörlü DSLR fotoğraf makinası olarak size birçok özelliği bir arada sunuyor. Bunlar arasında daha fazla bağlantı seçeneği, daha fazla çözünürlük, daha hızlı otomatik odaklama ve yüksek hassasiyet bulunuyor. EOS 6D Mark II ile dünyayı daha net görebilir ve siz de kendi hikayelerinizi oluşturabilirsiniz”.

Canon EOS 6D Mark II ne gibi özelliklere destek veriyor?

Magneyzum alaşımlı bir gövdeye sahip olan makinede 26,2 megapiksel çözünürlüklü tam kare CMOS sensör ve DIGIC 7 görüntü işlemcisi bulunuyor. Bu görüntü işlemcisi sayesinde hızlı bir performans sergileyen EOS 6D Mark II’de 45 nokta çapraz tip AF sistemi kullanılıyor. Faz algılamalı Çift Piksel CMOS AF sisteminin tercih edildiği makinede ISO hassasiyeti maksimumda 102.400’e kadar artırılabiliyor. JPEG haricinde RAW formatında da fotoğraf çekebilen EOS 6D Mark II’nin arka kısmında 104 bin noktalı 3 inç dokunmatik ve hareket edebilen bir ekran mevcut. Makinede dahili bir flaş yer almasa da hot shoe yuvası üzerinden EOS 6D Mark II’ye harici flaşlar takılabiliyor. Yüzde 98 kapsama alanlı optik bir vizörün yer aldığı makine MPEG-4 ve H.264 formatlarında Full HD video kaydına izin veriyor. Saniyede 60 kare 1080p video kaydedebilen makinede 4K video kaydı ise ne yazik ki yok. Mini-HDMI ve USB bağlantıları haricinde makinede Wi-Fi, Bluetooth ve NFC gibi bağlantılar da bulunuyor. Bu bağlantılar yardımıyla makine mobil cihazlara kablosuz görüntü aktarımı yapabiliyor. Tam dolu pille 1.200 kare çekim gerçekleştirebilen EOS 6D Mark II’de dahili GPS’in de yer aldığını unutmadan söyleyelim. Fotoğraf makinesinin sadece gövde fiyatı yaklaşık 6.680 TL.