reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 8.1

HMD Global’dan Nokia’yı yeniden ayağı kaldıran önemli başarı

Geçtiğimiz Cumartesi günü, HMD Global iki yaşındaydı. Tüketicilerin çoğu, muhtemelen şirketten hiç haberi duymamış olsa da, 2017’de yeniden piyasaya sürülmesinden bu yana Nokia markasının sorumluluğunu üstlenmiş durumda. Bu, güçlü bir büyüme dönemiyle (oldukça başarılı bir şekilde) liderliğini sürdürdü – Nokia, Avrupa genelinde şimdiden ilk 5 marka oldu – ve şimdi, Nokia 8.1’in lansmanı etkinliğinde konuşan şirket, bazı başarılarından bahsetti.

Orijinal Nokia 6’nın Ocak 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana, HMD Global 70 milyon telefon sattığını iddia ediyor (özellikli telefonlar dahil). Daha önceden Nokia markasını tanıyan 35 yaş üstü erkeklere toplamda 56 milyon Nokia telefon satıldığını söyleyen HMD Global, Nokia 6.1’in şu anda dünya genelinde en çok satan model olduğunu belirtti. Şirket, Nokia 7 Plus ve Nokia 3.1 modellerinin de şirket açısından son derece popüler modeller olduğunu ifade etti. HDM Global orta segment telefonlarıyla pazarda başarılı bir yer edinse de şirket, üst segment telefon hazırlığını da tüm hızıyla sürdürüyor. HMD Global’ın önümüzdeki yıl Nokia 9’u satışa sunmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa bir süre önce Nokia 8.1 görücüye çıkmıştı

Nokia 8.1, sürpriz olmayan bir gövde tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Firmanın genel tasarım çizgisini devam ettiren telefon, geniş bir çentiğe sahip. Üç farklı renk seçeneğiyle hazırlanan telefon, alt taraf hariç oldukça ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Parmak izi sensörü arkasında olan Nokia 8.1, gövdesinde metal ile camı bir araya getiriyor. Bünyesinde 18W hızlı şarj destekli 3.500 mAh kapasitesinde bir pil yer alan telefon, özellikle görüntüleme tarafında iddialı görünüyor. Arkasında 12 megapiksel + 13 megapiksel (Derinlik amaçlı) ZEISS imzalı kamera sistemi yer alan telefon, önünde ise 20 megapiksel kamera taşıyor.

İlginizi çekebilir

Nokia 8.1’in tanıtım videosu