reklamı kapat

POPÜLER

Android 10 Nokia
Android 10 Nokia

Android telefonlarına güncelleme verme konusunda en iyi isim belli oldu!

Google’ın Android ekosistemi, uzun süredir güncelleme konusunda eleştiriliyor. Peki bu konuda en iyi firma hangisi? İşte bunun cevabı belli oldu.

Counterpoint tarafından yapılan araştırmaya göre Android güncellemeleri konusunda en iyi / hızlı ism, arkasında HMD Global‘in olduğu Nokia. 2018 üçüncü çeyrekten bu yana satışa sunduğu telefonların yüzde 96’sına Pie getiren ya da Pie ile satışa sunan firma, bu konuda liderliği açık ara eline alıyor. İkinci sırada yüzde 89 ile Samsung bulunurken, listenin devamında yüzde 84 ile Xiaomi, yüzde 82 ile Huawei, yüzde 43 ile Lenovo yer alıyor. Burada Nokia’nın hem Pie konusunda hem de güvenlik güncellemeleri konusunda gösterdiği performans gerçekten güzel görünüyor. Ancak burada şunu mutlaka unutmamak gerekiyor. Nokia’dan “Xiaomi, Samsung ve Huawei” üçlüsü kadar çok sayıda telefon çıkmıyor. Bu açıdan güncellemeleri daha rahat gönderebilen ve süreci kolaylaştıran Android One altyapısını daha çok kullanan firma, yine de kullanıcıları üzmüyor ve takdiri hak ediyor. Nokia’nın ayrıca Android 10 için de büyük bir sözü bulunuyor. Firmanın yukarıdaki yüzde 96’lık başarısını 2020’de de yeni sürümle beraber devam ettireceği açıkça görülüyor.

Android 10 Nokia
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia hangi modellerini Android 10’a güncelleyecek?

Yeni sürüme Nokia 1, Nokia 1 Plus, Nokia 2.1, Nokia 3.1, Nokia 3.1 Plus, Nokia 3.2, Nokia 4.2, Nokia 5.1, Nokia 5.1 Plus, Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus, Nokia 7 Plus, Nokia 8.1, Nokia 7.1, Nokia 8 Sirocco ve Nokia 9 PureView modellerin Android 10‘a geçeceği açıklanıyor. Bu konuda firma garanti veriyor. Güncelleme için 2019 sonu ve 2020’ye işaret ediliyor.

İlgili Video