reklamı kapat

POPÜLER

HMD Global Nokia 8 Android Pie

Android Pie için sözler tutulmadı; HMD Global’den çok tepki çeken Nokia hamlesi

Nokia akıllı telefonların arkasında yer alan HMD Global, çok tepki çeken bir gelişme ile gündemde. Bu konunun merkezinde Nokia 5, Nokia 6 ve Nokia 8 modelleri yer alıyor.

HMD Global, geçtiğimiz ekim ayında bir açıklama yapmış Nokia 8 – 8 Sirocco ve modellerine kasım ayı sonunda Android Pie güncellemesinin geleceğini müjdelemişti. Hatta bu telefonları Android Pie çalışırken Geekbench üzerinde görülen firma, kasım ayı bitmesine rağmen güncellemeyi vermedi. İşte bunun arkasında kullanıcıları kızdıran bir pazarlama taktiğinin yer aldığı belirtiliyor. Söylendiği kadarıyla HMD Global, Nokia 8.1’in satışlarını artırmak adına Nokia 5, Nokia 6 ve Nokia 8 modellerinin Android Pie güncellemesini bekletiyor. Sağlam kaynaklar, güncelleme çıkışa tamamen hazır olmasına rağmen aralık ayının sonuna kadar gelmeyeceğini belirtiliyor. Bu da güncellemeyi bekleyen telefon sahipleri için çok kötü ve sinir bozucu görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HMD Global, Nokia 8 gibi modeller ile büyük satış rakamlarına ulaşıyor

Kısa süre önce yapılan açıklamaya göre firma, 2 yılda tam 70 milyon Nokia telefon satmayı başarmış durumda. Özellikle Çin pazarında inanılmaz popüler olan firma, Nokia markasını küllerinden doğurdu ve gerçekten tahmin edilemez bir noktaya getirdi. Son yaptığı hamleye kadar Android Pie konusunda hep takdir edilen firmanın, bu hatasında kısa sürede dönmesi isteniyor.

İlginizi Çekebilir

Kutudan Pie ile çıkan Huawei Mate 20 serisi