reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1 kullanıcılarının beklediği Android 9.0 müjdesi

Geçtiğimiz günlerde Mi A2 için Android 9.0 güncellemesi dağıtan firma şimdi de Xiaomi Mi A1 için beta dağıtımına başladı.

2017’de çıkan Android One cihazlarından Xiaomi Mi A1, nihayet beklenen Android 9.0 güncellemesi için geri sayımı başlattı. Kasım sonunda Mi A2 kullanıcıları güncellemeyi almıştı ancak Mi A1 modeli için hala beta dahi yayınlanmamıştı. Cihaz sonunda Android 9.0 betasını başlattı. Bu da çok kısa bir süre sonra kullanıcılara en yeni Android sürümünün ulaşacağı anlamına geliyor. Hatırlarsanız Mi A2 modelinde, kasım ortalarında beta süreci başlamış ve kasım sonunda son sürüm dağıtıma çıkmıştı. Beta sürecinin başarılı geçmesi durumunda Xiaomi Mi A1 kullanıcılarının aralık sonu gibi Android 9.0 güncellemesi alması olası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beta neler getiriyor?

Android One programına dahil olduğu için 9.0 güncellemesini alması uzun zamandır beklenen cihazın beta sürümle beraber kazandığı yetenekler arasında FM Radyo, optimize edilebilir pil ve parlaklık ayarları, telefon kullanımını iyileştirecek düzenlemeler, önerilen uygulamalar ve eylemler bulunuyor. Güncelleme boyutunun da 1074,9 MB olduğunu ekleyelim.

Android Pie güncellemesinin son sürümü dağıtıldığında ise kullanıcılar Google’ın Dijital Denge uygulamasını da indirebilecek. Android Pie güncellemesi alan akıllı telefonlar için indirilmeye sunulan Dijital Denge uygulaması, akıllı telefon bağımlılığına karşı kullanıcılar için yeni çözümler sunuyor. Buradan indirebileceğiniz uygulamanın detaylarını da aynı haberden okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Kızaklı model Xiaomi Mi Mix 3 tanıtımı