reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A1 Android 9.0 güncellemesi

Xiaomi Mi A1 için beklenen Android 9.0 haberi

Xiaomi Mi A1 kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Android 9.0 güncellemesi nihayet ufukta göründü. Güncelleme global olarak dağıtılmaya başlanıyor.

Xiaomi Mi A1 kullanıcıları bir süredir cihazlarına Android 9.0 güncellemesi bekliyor. Çinli üreticinin Android One çatısı altındaki ilk cihazının Mi A1 olmasına karşın Android 9.0 güncellemesini ilk olarak almaması bazı kullanıcıları hayli üzmüştü. Hatırlarsanız Xiaomi, 18 Aralık’tan itibaren Mi A2 modeli için global çapta Android 9.0 güncellemesi yayınlayacağını duyurmuştu. Mi A1 cephesinde ise en son haberi 10 Aralık’ta almıştık. Modelin güncellemesinin ilk olarak Bangladeş’te dağıtılmaya başlandığı kaydedilmişti. Ancak cihaz için dağıtımın yavaş yavaş diğer bölgelere de sıçradığı kaydediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A1 için Android 9.0 güncellemesi yayılıyor

Her ne kadar güncellemenin diğer bölgelerde de dağıtımına başlandığını söylesek de bu dağıtımın hala kademeli olduğunu da ekleyelim. Yaklaşık 1075 MB boyutunda olan güncelleme FM radyo gibi çok istenen özelliklerin yanı sıra Android Pie özelliklerini de beraberinde getiriyor. Optimize edilebilir pil ve parlaklık ayarları, telefon kullanımını iyileştirecek düzenlemeler, önerilen uygulamalar ve eylemler cihazın aldığı güncellemeyle beraber geliyor. Xiaomi’nin Bangladeş’te dağıtımaya başlandığı güncellemenin yeni bir versiyonunu kullanıcılarla buluşturduğunu da söyleyelim. Bu versiyon daha stabil bir performans sunuyor. Cihazınızı Android 9.0’a güncelledikten sonra sürümü geri döndüremeyeceğinizi de hatırlatalım. Xiaomi’nin bu konuda yaptığı önemli açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Kızaklı model Xiaomi Mi Mix 3 tanıtımı