reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A2 Android 9.0 güncellemesi

Hala Android 9.0 güncellemesi almayan Xiaomi Mi A2 sahiplerine müjde

Kasım ayında Android Pie güncellemesinin dağıtılmaya başlandığı Xiaomi Mi A2 için hala Android 9.0 güncellemesi almadıysanız müjde. Tarih belli oldu.

Xiaomi’nin Android One çatısı altındaki modellerden olan Xiaomi Mi A2, kasım ayında Android 9.0 güncellemesi almaya başlamıştı. Ancak bu güncelleme sınırlı sayıda cihazla sonuçlanmıştı. Beklenen müjdeli haber ise resmi Xiaomi Twitter hesabından geldi. Çinli üretici, Xiaomi Mi A2’nin Android 9.0 güncellemesi alacak ilk Android One cihazı olduğunu açıklarken güncelleme için de bir tarih verdi. 18 Aralık‘tan itibaren globaldeki tüm kullanıcılara güncellemenin dağıtılması bekleniyor. Yine aynı şekilde kısıtlı Mi A2 Lite kullanıcısına dağıtılan Android 9.0 güncellemesinin de Mi A2 modelinden kısa süre sonra herkese ulaştırılması bekleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A1 ne zaman güncellenecek?

Mi A2 bildiğiniz gibi firmanın Android One çatısı altındaki ilk modeli değil. Xiaomi Mi A1 modelinin Android Pie güncellemesini alacak ilk model olmasını beklerken, Mi A2 önce davranmış gibi görünüyor. Ancak, geçtiğimiz hafta paylaştığımız haberde Xiaomi Mi A1 modeli için Android 9.0 güncellemesinin son halinin ilk olarak Bangladeş’te dağıtıma başlandığını yazmıştık. Bu durumda birkaç haftaya benzer bir duyuruyu Xiaomi’nin Twitter hesabından Mi A1 için de görebiliriz.

Yeni güncelleme ile beraber pil tasarrufunu artıracak optimize edilebilir pil ve parlaklık ayarları cihaza dahil olacak. Aynı zamanda Google’ın en merak edilen Android Pie özelliklerinden Dijital Denge‘yi de indirebileceksiniz. Bildiğiniz gibi Dijital Denge uygulaması Pie güncellemesini alan Android One cihazlar için indirilmeye sunulmuştu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Cihazın tanıtımı