reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A2 Android 9.0 güncellemesi

Xiaomi Mi A2 kullanıcıları için sevindirici Android 9.0 gelişmesi

Xiaomi’nin Android One programı kapsamındaki cihazları için Android 9.0 güncellemesi uzun zamandır bekleniyordu. Bu konuda sessiz kalan firma, Xiaomi Mi A2 için beklenen müjdeyi veriyor.

Yetkili distribütörü ile Türkiye’de satışını müjdeleyen Xiaomi, Türkiye’deki distribütör açılışını da Android One kapsamındaki en üst seviye cihazlarından olan Xiaomi Mi A2 ile gerçekleştirmişti. Android 9.0 güncellemesi konusunda adım atması beklenen firma ise, Android One cihazları konusunda bir süredir sessizliğini koruyordu. Ancak firma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyormuş. Nitekim Xiaomi Mi A2 modeli için de Andro.d 9.0 nihayet göründü. Beta güncellemesini dağıtmaya başlayan firma, son sürümün yakın olduğu mesajını veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 için beta güncellemesi dağıtılmaya başlandı

Bildiğiniz gibi Android One cihazlar firmanın kendi arayüz giydirmesi yerine Google’ın değiştrilmemiş, sade Android deneyimini sunuyor. Yani sızan görsellerden de görebileceğiniz üzere MIUI arayüzü mevcut değil. Android 8.1 ile kutudan çıkan cihazın Android 9.0 betası ise Adaptive Battery gibi cihazın pil ömrünü uzatacak yenilikleri beraberinde getiriyor.

Beta güncellemesinin tüm kullanıcılara otomatik olarak gönderilmediğini de belirtelim. Ancak cihazınıza resmi ROM ile beraber Android Pie betasını kurabilirsiniz. Böyle bir kurulumun ardından sistem hala beta aşamasında olduğu için cihazın son sürüm kadar hatasız çalışmayacağını da hatırlatalım.

İlgili video

Cihazın tanıtımı