reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi A2 Lite Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1, Mi A2 ve Mi A2 Lite kullanıcıları için önemli Android 9.0 uyarısı

Xiaomi Mi A1, Xiaomi Mi A2 veya Xiaomi Mi A2 Lite modeline sahipseniz, Android 9.0 güncellemesi yapmadan önce bilmeniz gereken önemli bir detay bulunuyor.

Xiaomi’nin Android One çatısı altındaki Xiaomi Mi A1, Xiaomi Mi A2 veya Xiaomi Mi A2 Lite modelleri yavaş yavaş Android 9.0 güncellemesi almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde 18 Aralık’tan itibaren Mi A2 kullanıcılarının tamamına güncelleme dağıtılacağı kaydedilirken, Mi A2 Lite kullanıcılarından bazıları da cihazları için güncelleme aldığını belirtmişti. Xiaomi Mi A1 sahiplerinin ise birazcık daha beklemesi gerekebilir çünkü Android 9.0 güncellemesi bu model için ilk olarak Bangladeş’te dağıtılmaya başlandı. Global için net bir tarih bulunmuyor. Bu süre zarfında telefonunuzu güncellemeden önce bilmeniz gereken çok önemli bir detay bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android One kapsamındaki Xiaomi cihazlar için güncellemenin dönüşü yok

Xiaomi, Android One çatısı altındaki Mi A1, Mi A2 ve Mi A2 Lite modellerinde Android 9.0’a güncelledikten sonra vazgeçip Android 8.0’a düşürme yeteneğini engelledi. Aynı zamanda bunu kesinlikle tavsiye etmeyen firma, bu kararın arkasındaki nedeni kesin olarak açıklamıyor. Ancak eğer cihazınızı güncellerseniz ve yeni sistemden memnun kalmazsanız, Android 8.0’a dönüş seçeneği resmi olarak kaldırıldı. Yapılan açıklamada Android 9.0’ın sistemde bazı “dönüşü mümkün olmayan” değişimler yaptığını bu yüzden eski sürüme dönüşlerde sistemin arıza çıkarabileceği ve cihazın her zamanki performansını sağlayamayacağı kaydediliyor. Bu yüzden kullanıcıların güncellemeyi yapması durumunda eski sürüme dönmek için cihazı zorlamaması gerektiğinin altı çiziliyor.

İlgili video

Mi A2 modelinin tanıtımı