reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi A2 Lite Android 9.0 güncellemesi

Xiaomi Mi A2 Lite kullanıcılarının beklediği Android 9.0 müjdesi

Xiaomi Mi A2 Lite kullanıcılarının beklediği Android 9.0 haberi geldi. Geçtiğimiz haftalarda beta programına dahil edilen cihaz şimdilerde ise güncellemeyi almaya başladı.

Advertisement

Geçtiğimiz haftalarda Android 9.0 için beta programına dahil edilen Xiaomi Mi A2 Lite, beta kullanımında pek sorun çıkarmamış gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi Android One programına dahil olan telefonda Xiaomi’nin MIUI arayüz giydirmesi bulunmuyor. Bu da cihazın daha hızlı güncelleme alabileceği anlamına geliyor. Nitekim beta sürecini hızlı kapatan modelin güncellemesi Avrupa’da dağıtıma başlandı. Polonyalı bir kullanıcının fark ettiği güncellemenin, kademeli olarak tüm kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor. Güncellemeyi yapacak kullanıcılara küçük bir hatırlatma da yapalım. Xiaomi Mi A2 Lite’ın Android 9.0 güncellemesi 1 GB boyutunda. Güncellemeyi yapmadan önce cihazın Wi-Fi’a bağlı olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 9.0 güncellemesi Xiaomi Mi A2 Lite’a neler getiriyor?

Yeni güncelleme ile beraber pil tasarrufunu artıracak optimize edilebilir pil ve parlaklık ayarları cihaza dahil olacak. Aynı zamanda Google’ın en merak edilen Android Pie özelliklerinden Dijital Denge‘yi de indirebileceksiniz. Bildiğiniz gibi Dijital Denge uygulaması Pie güncellemesini alan Android One cihazlar için indirilmeye sunulmuştu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra 5 Kasım’da yayınlanan güvenlik yaması da bu güncellemeyle beraber cihazınızdaki yerini alıyor. Güncellemenin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

Fiyat/performans modeli olarak öne çıkan Mi A2 Lite’ın özelliklerini de kısaca hatırlatmak gerekirse; cihaz 5,84 inç boyutunda 19:9 en boy oranına sahip bir ekranla geliyor. Yapay zeka destekli çift arka kamerayı bünyesinde barındıran modelin pil kapasitesi ise 4.000 mAh. Snapdragon 625 işlemciyle gelen cihaz, Android One programına dahil olduğu için, herhangi bir arayüz giydirmesi sunmadan saf bir Android deneyimine odaklanıyor. Cihaz Türkiye’de 2.000 TL altı fiyatla öne çıkan akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir

Mi A2 modelinin tanıtımı