reklamı kapat

POPÜLER

Elektronik destek başarısı dikkat çekiyor; Volvo V60 çarpışma testine konuk olun [Video]

Euro NCAP testinin lider isimlerinden birisi olarak kayıtlara geçen Volvo V60, kardeşi S60 ile birlikte oldukça başarılı performans sergiledi.

FIAT Panda ve Jeep Wrangler gibi isimlerin elde ettikleri sonuçlarla gündeme gelen Euro NCAP testlerinin yeni listesinde, bizi şaşırtmaya sonuçlar da olmadı değil. Volvo V60 ve S60 ikilisini de test sürecine dahil ederek sonuçlarını paylaşan kurum, her iki otomobili de sınıfının en güvenlileri arasında konumlandırmaya devam ediyor. Resmi kaynaklar tarafından paylaşılan görüntülerde çarpışma testlerinin yanında elektronik desteklerinin de mercek altına alındığı Volvo V60, özellikle yaya ve bisiklet algılama sistemlerinin verdiği reaksiyonlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tüm parçaları bir araya getirdiğimizde aracın ortalamada 5 yıldıza layık görüldüğünü de yeri gelmişken belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Detaylı puanlama

Test videosuna geçmeden önce dilerseniz Volvo V60’ın madde madde elde ettiği derecelere yakından bakalım. Paylaşılan beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde aracın yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 96, çocuk korumasında yüzde 84, yaya korumasında yüzde 74 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 76 oranında rakamlar elde ettiği görülüyor. İlgili çarpışma videosuna haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.