reklamı kapat

POPÜLER

Volvo V60 ve XC60 Polestar Engineered
Volvo V60 ve XC60 Polestar Engineered

Özel versiyonlar; karşınızda Volvo V60 ve XC60 Polestar Engineered

Artık bir alt marka olarak faaliyet gösteren Polestar, Volvo V60 ve XC60 modellerine özel bir dokunuş yaptı. Karşınızda iki yeni Polestar Engineered modeli bulunuyor.

Volvo, ilk tamamen elektrikli otomobil modelini 2019 içerisinde satışa sunmaya hazırlanıyor. Geleceğin burada olduğunu iyi bilen firma, bu alanda şimdiden Polestar markasıyla büyük adımlar atıyor. Ancak Polestar firma için başka çalışmalar da yapıyor. S60 Polestar Engineered’dan sonra hazırlanan yeni Volvo V60 ve XC60 Polestar Engineered, oldukça dikkat çekici görünüyor. Tasarımsal olarak aşırı farklar taşımayan modeller, beyaz renkteler ve Polestar logosuyla fark yaratıyorlar. Özellikle S60’da da tercih edilen çok kollu jantları öne çıkan yeni modeller, güçlerini 2 litre dört silindir T8 Twin Engine plug-in hybrid motordan alıyor. Bu motor 415 beygir güç üretiyor. Bu motorun standart T8 Twin Engine’dan 15 beygir daha çok güç ürettiği belirtiliyor.

Volvo V60 ve XC60 Polestar Engineered
Volvo V60 ve XC60 Polestar Engineered
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo, Polestar 2 elektrikli tarafta büyük oynuyor

Geçtiğimiz ay direkt olarak Tesla Model 3 karşısına konumlandırılan alt markanın yeni model Polestar 2, oldukça dikkat çekici görünüyor. Araç açıklandığı kadarıyla tam dolu pille 440 km yol yapabiliyor. 408 beygir güç üreten tamamen elektrikli Polestar 2, 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyenin altında çıkabiliyor. Tabanında 78 kWh kapasitesinde pil yer alan otomobil, genel olarak elektriğin çevikliğini konforla birleştiriyor. 2020 yılında üretime gireceği belirtilen elektrikli otomobil, açıklandığı kadarıyla 63 bin dolara satılacak. Ancak bu başlangıç fiyatı olacak. Firmanın daha sonra aracın fiyatını 40 bin dolara kadar çekeceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Polestar 1 videosu