reklamı kapat

POPÜLER

Yeni_Mercedes_Benz_B-Serisi
Yeni_Mercedes_Benz_B-Serisi

Yeni_Mercedes_Benz_B-Serisi

Türkiye fiyatı açıklanan yeni Mercedes-Benz B-Serisi ve öne çıkan özellikleri

Mercedes-Benz, sportif görünümle yenilenen Mercedes-Benz B-Serisi‘ni Türkiye’de satışa sundu.

Benzinli ve dizel motor seçeneklerinde 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzımanın standart olarak sunulduğu yeni Mercedes-Benz B-Serisi fiyatları 235.500 TL’den başlıyor. Daha dinamik ve sportif görünen tasarımıyla yeni B-Serisi, 0.24 Cd’lik rüzgar sürtünme katsayına ulaşarak son derece aerodinamik bir yapı sergiliyor.

Akıcı bir şekilde A sütunu ile birleşen dinamik tasarımlı ön bölüm kadar, kaslı omuz çizgisi de B-Serisi’nin sportif karakterini destekliyor. Yeni B-Serisi’nde standart olarak LED gündüz farlarına sahip LED teknolojili ön farlar sunuluyor. İsteğe bağlı olarak sunulan ve yol şartlarına göre aydınlatma gücünü otomatik olarak ayarlayan MULTIBEAM LED ön farlar, sportif görünümü daha da güçlendiriyor.

İki parçalı arka aydınlatma grubu, arka tamponun alt kısmını dolduran siyah difüzör görünümlü eklenti ve krom kaplamalı süslemeyle birlikte daha geniş ve olgun bir görünümü beraberinde getiriyor. Büyük tavan spoyleri ve arka camın yan tarafındaki parlak siyah spoyler sportif görünümü desteklerken aerodinamiğe de katkı sağlıyor. 

Gelişmiş radar ve kamera sistemleri sürüş yönünü 500 metreye kadar tarıyor.

B-Serisi ilk defa kısmen otonom sürüş gerçekleştirebiliyor. Yeni B-Serisi’nde standart olarak sunulan Aktif Fren Yardımcısı, yavaş ilerleyen, durmak üzere olan ve duran araçlar dışında yoldan karşıya geçen yaya veya bisikletlilerle olası çarpışmanın şiddetini azaltıyor veya tamamen önlüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzinli ve dizel motor seçenekleri

Yeni B-Serisi, benzinli ve dizel motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Euro 6d-TEMP emisyon normunu karşılayan tüm motor seçeneklerinde 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzıman standart.

Benzinli motor seçeneğini M 282 kodlu 1,33 litre hacimli motoruyla B 180 oluşturuyor. 136 beygir güç ve 200 Nm tork değerleri üreten motor ile Mercedes-Benz B 180’in karma yakıt tüketimi 5,65,4 lt/100 km ve karma CO2 emisyon salınımı 128-124 gr/km arasında. Yeni B-Serisi’nin dizel motor seçeneğinin adı ise B 180 d. 116 HP güç ve 260 Nm tork değerleri üreten motor ile Mercedes-Benz B 180 d’nin karma yakıt tüketimi 4,44,1 lt/100 km ve karma CO2 emisyon salınımı 115-109 gr/km arasında.

İlgili video