reklamı kapat

POPÜLER

SLK Serisi’ne elveda: Mercedes-Benz SLC ile tanışın [Video]

Mercedes’in sevilen spor modeli SLK hem kabuk hem de isim değiştirdi. Makyajlanan tasarımının yanında yeni motor seçeneklerine de kavuşan otomobil bundan böyle SLC ismiyle anılacak.

İsim değişikliğiyle C-Serisi’ne daha yakın bir çizgide seyrenden 2017 Mercedes-Benz SLC artık çok daha güçlü. SLC300 isimli baz modelin 2,0 litre hacimli turbo motoru 241 beygir güç ve 370 Nm tork üretebiliyor. AMG modeli SLC43 ise 3,0 litre hacimli ve çift turbo destekli V6 motor bloğu sayesinde 362 beygir güce ve 520 Nm torka ulaşıyor. Tüm SLC modelleri 9G-Tronic otomatik şanzımanla destekleniyor.

Son model Mercedes modellerinde yer alan ızgara tasarımı SLC Serisi’nde de yerini alırken dinamik LED farlar, makyajlanan ön ve arka tampon tasarımı, 40 km/s hıza kadar açılır tavanı öne çıkan dış tasarım detayları arasında. İç mekanda ise 7 inçlik HD çözünürlükteki yeni COMMAND bilgi eğlence sistemi, 4,5 inçlik TFT gösterge ekranı, sportif direksiyon simidi ve vites topuzu göze çarpıyor.

2017 Mercedes-Benz SLC-Serisi, tıpkı diğer 2017 model Mercedes’ler gibi önümüzdeki bahar aylarından itibaren yollarda olacak.

VİDEO