reklamı kapat

POPÜLER

Ailenin yeni büyüğü: 2017 Mercedes-Benz E-Serisi Estate [Video]

Mercedes-Benz modelleri bir bir 2017 model yılı için güncellenmeye devam ediyor. Bu yılın başında tanıtılan yeni E-Serisi sedandan sonra serinin station wagon modeli Estate de görücüye çıktı. Ailenin yeni büyüğü, ufak tefek kozmetik değişiklikler ve daha güçlü motor seçenekleriyle geliyor.

2017 model Mercedes-Benz E-Serisi Estate, C ve D sütunu dışında neredeyse sedan modeliyle bire bir aynı görünümde. Elden geçirilen ön ve arka tampon tasarımı, biraz daha büyüyen hava girişleri, daha bol keseden kullanılan krom kaplamaları ve yeni jant seçenekleri dikkat çeken tasarım detaylarından. Sedanda olduğu gibi asıl yenilik daha lüks ve daha teknolojik hale gelen kabinde karşımıza çıkıyor. İki büyük ekrandan oluşan gösterge ve bilgi eğlence sistemleri, dokunmatik kontroller, yarı otonom sürüş özelliği otomobilin geçirdiği teknolojik yeniliklerden.

Mercedes-Benz E-Class Estate (BR 213), 2016
670 litrelik geniş bagaj hacmiyle dikkat çeken otomobilde ikinci sıra koltuklar yatırıldığında bu hacim 1.820 litreye kadar çıkıyor. Ayrıca arkaya bakan üçüncü bir koltuk sırası da eklenebiliyor. Özellikle seyahat ederken arkayı seyretmeyi seven çocuklar için güzel bir gelişme.

Avrupa pazarına yine bol motor seçenekleriyle gelen 2017 E-Serisi Estate, 2,0 litre benzinli üniteyle 184 ve 211 beygir güç üretebilirken, aynı hacimli dizel üniteyle 150 ve 194 beygir güç üretebiliyor. 3,0 litre hacimli dizel seçenek ise 258 beygir gücünde.

Sadece Avrupa pazarına sunulan AMG E 43 4MATIC Estate ise 3,0 litre hacimli ve çift turbo beslemeli V6 üniteyle 396 beygir güç üretebiliyor. 100 km/s hızlanmasını 4,7 saniyede tamamlayan otomobilin maksimum hızı ise 250 km/s ile sınırlı tutuluyor. 4 tekerlekten çekişli otomobil, Mercedes’in 9 ileri vitesli 9G-Tronic otomatik şanzıman sistemiyle destekleniyor.

VİDEO