reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz S Serisi

Yeni Mercedes-Benz S Serisi için beklenen tarih verildi

Alman otomotiv devinin amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz yeni Mercedes-Benz S Serisi, tanıtım öncesinde ön yüzü ile karşımıza çıktı.

Her otomobil markası için özel bir bir model mutlaka vardır. Bu tarz modeller markaların amiral gemileri olarak nitelendirilebilir. Amiral gemiler, şirketler için en çok satan veya en çok kar getiren modeller olmaktan uzaktırlar. Ancak, bunlara rağmen markanın ismi anılınca belki de ilk akıla gelen modellerdir. İşte S-Serisi, Mercedes-Benz için böyle bir model.  S-Klasse’nin açılımının ise Sonderklasse yani “Özel sınıf ” olduğunu da belirtmek gerek. Ünlü model serisi, 1954 yılından beri lüks otomobil sınıfında çoğu zaman ilkleri gerçekleştirdi.  Güncel kasası ile S-Serisi yaklaşık 5 senedir bizimle. Yüzünü eskitmeye başlayan S-Serisi için yenilik çanları bir süredir çalıyordu. Alman üretici Mercedes-Benz, yeni modelin ön yüzünden bir teaser paylaşarak heyecanımızı daha da arttırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Mercedes-Benz S Serisi ne zaman çıkış yapacak?

MRA II platformu üzerine geliştirilen S-Serisi, elektronik destek paketleriyle birlikte 3. seviye otonom sürüş dinamiklerine sahip olacak. Kaputun altında ise en büyük belirsizlik V12 için devam ediyor. Bu jenerasyonda on iki silindire yer vermeme durumu olan Mercedes-Benz, mild-hybrid ve şarj edilebilir dinamikli daha kompakt motorlara yer verecek. Daimler patronu modelin çıkış tarihi için ise 2020’nin ikinci yarısını işaret etti. Modelin elektrikli versiyonu için ise bir süre daha beklememi gerekecek gibi gözüküyor. Çünkü konuşan tarihler en erken 2021 i işaret ediyor.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf

İLGİLİ HABERLER