reklamı kapat

POPÜLER

“Keşke” dedirten 2024 Mercedes-Benz CLE tanıtıldı

 - Güncelleme: 06 Ocak 2024 20:18

Mercedes-Benz ürün gamının en yeni üyesine merhaba deyin. Bugün tanıtılan 2024 Mercedes-Benz CLE, oldukça iddialı görünüyor.

2024 Mercedes-Benz CLE, birçok kişiye “keşke sahibi olabilsem” dedirtiyor. Firmanın modern tasarımı çizgisini heybetli bir formda karşımıza çıkaran yeni CLE Coupe, C-Serisi ve E-Serisi Coupe’lerin yerini alıyor. Daha sonra üstü açılabilen Cabriolet ve AMG versiyonları 2024 içinde gelecek otomobil için birden fazla benzinli ve dizel motor seçeneği sunuluyor. En üstteki seçenek olan CLE 450 4Matic, 3.0 litrelik 6 silindirli çift turbo motora ile 375 beygir güç ve 500 Nm tork üretiyor. Dört çeker bu araç, firmanın verilerine göre 0’dan 100 km/s hıza 4,4 saniyede çıkabiliyor. 23 beygir kadar güç faydası sağlayan Mild-Hybrid teknolojisini geride bırakmayan 2024 Mercedes-Benz CLE, elektronik olarak sınırlanmış maksimum hız (210 km/s) ile geliyor ve her versiyonda gücü çok beğenilen 9 ileri 9G-Tronic şanzıman ile yola aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2024 Mercedes-Benz CLE’nin içinde gerçekten hayranlık uyandırıcı bir yaşam alanı bizleri karşılıyor. Birçok başka üst seviye Mercedes-Benz araçta da gördüğümüz kokpit alanı gerçekten göz olduran araç, iki büyük ekranı bir araya getiriyor, TikTok başta olmak üzere çok sayıda uygulama ile oyun sunuyor ve bizce firma tarihinin yapılmış en iyi görünen direksiyonlarından birisini merkeze alıyor. Parlak materyaller ile yüksek kaliteli deri kaplamaları bir araya getiren yeni CLE modelinde, çok konforlu görünen koltuklar bizleri karşılıyor. İleride elbette Türkiye’de de satılacak modelin fiyat bilgisi henüz paylaşılmıyor.

2024 Mercedes-Benz CLE yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition