reklamı kapat

POPÜLER

vito-1

Karşınızda yeni Mercedes-Benz V-Serisi ve öne çıkan özellikleri [Video]

Geniş ailelerin ve Uber sürücülerinin vazgeçilmezi Mercedes-Benz V-Serisi, makyaj operasyonu geçirdi. O artık daha şık ve daha sportif.

Mercedes-Benz’in minibüs sınıfındaki temsilcisi V-Serisi makyajlandı. Ülkemizde Vito adıyla satılan modelde köklü değişikler yapılmamış. Ancak bu değişim modelin güncelliğini korumak adına oldukça önemliydi. En önemli güncellemerin başında yenilenen iç mekan ve yeni motor seçenekleri geliyor. Dış tasarımda ise minimal değişiklikler yapılmış. Hava girişleri büyütülen model bir de krom çıtaya kavuşmuş. V-Serisi’nin güncelliğini gösteren en büyük parçanın yeni eklenen krom çıta olduğunu söyleyebiliriz. AMG paket ile birlikte model daha da sportif oluyor. Hava girişleri büyürken tampon tasarımında da değişiklikler meydana geliyor. AMG logoları ve donanıma özel jantlar da V-Serisini daha agresif gösteriyor.

vito6
vito-1
Vito-2
Vito-3
vito-8

Mercedes-Benz V-Serisi iç mekanda daha fazla güncelleştirme sunuyor. Havalandırma kanalları ve yeni döşemeler ilk göze çarpan değişiklikler arasında. Eklenen opsiyonlar sayesinde iç mekan neredeyse bir C-Serisi havası kazanmış. Otomatik uzun far asistanı ve aktif fren yardımcısı, makyaj operasyonu ile gelen teknolojik donanımlar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Vito-4
Vito-5

Yeni motor seçenekleri

V300d adlı motor seçeneği belki de yeni V-Serisi’nin sunduğu en büyük yenilik. 2.0 litre hacmine sahip bu motor 239 beygir güç ile 500 Nm tork üretmeyi başarıyor. Aynı zamanda ani güç gerektiren durumlar için ”overboost” denilen sistem de mevcut. Bu sistem etkinleştirildiğinde motorun gücüne geçiçi olarak 30 Nm tork ekleniyor. 9 ileri otomatik şanzıman ile alınabilen V300d, dört çekerken çekiş opsiyonu da sunuyor. Modelin hızlanma verileri de oldukça iyi. Yeni V-Serisi, 0’dan 100 km/s hıza sadece 7.9 saniyede çıkmayı başarıyor.