reklamı kapat

POPÜLER

Formula E Tesla

Tesla hakkında yarış tutkunlarını sevindirecek haber!

Motor sporlarının en üst noktası Formula 1‘in elektrikli versiyonu Formula E, büyüyor. Büyük spor etkinliğine Tesla da dahil olacak gibi görünüyor.

Motor sporlarının geleceğini gözler önüne seren Formula E, büyük markalara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Jaguar Racing ve BMW’nin hali hazırda yer aldığı seriye 2020’de Mercedes-Benz de dahil oluyor. Formula 1 tarafında büyük işlere imza atan Mercedes-Benz, elektrikli yarış dünyasında da başarılı olmak istiyor. İşte bu isimler arasına elektrikli otomobil dünyasını öncü ismi Tesla da dahil oluyor. Açıklandığı kadarıyla firma aralık ayı itibariyle Formula E dünyasına adım atıyor. 2019-2020 Formula E şampiyonasında yarışacak firma, seriyi kesinlikle daha popüler hale getirecek gibi görünüyor. Elektrikli otomobiller ile yarış konusunda tecrübeli olan Tesla, gerçekten güzel bir adım atıyor. Bu tarz hamleler sayesinde elektrikli otomobil bilinci ve popülerliği artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula E araçları şu teknik detaylarla yarışıyor

Fransız üretici Spark Racing Technologies tarafından hazırlanan mevcut yeni nesil araç, McLaren Applied Technologies tarafından geliştirilen piliyle 250 kW (Yarışta 200 kW) güç sunuyor. 18 inç jantlar ve Michelin Pilot Sport lastikler üzerine kurulan araç, 0’dan 100 km hıza sadece 2.8 saniyede çıkabiliyor. Son hızı ise 280 km/s olan otomobil, elektrikten aldığı oldukça fütüristik bir sese de sahip.

İlgili Video