reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz Mythos PureSpeed

Mercedes-Benz, Mythos serisinin ilk üyesini bir konsept olarak tanıttı: “PureSpeed”

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Mercedes-Benz, çok merak edilen Mythos serisinin ilk üyesini PureSpeed adı altında bir konsept olarak tanıttı.

Mercedes-Benz imzalı ultra lüks ve özel Mythos serisinin ilk üyesi olan “PureSpeed“, iki kişilik tasarlanmış üstü açık bir spor otomobil ve oldukça etkileyici görünüyor. Bir konsept olarak sergilenen ancak çıkışa hazır görünen model, gelecek Mythos serisinin bir ön gösterimi olarak nitelendiriliyor. Direkt olarak “AMG” departmanından gelen bu roadster, açık olarak söylenmiyor ancak SL Convertible üzerine kuruluyor. Toplamda sadece 250 adet üretileceği açıklanan bu özel araç, tasarımda özellikle Formula 1 araçlarından ilham alınan devasa bir “halo” taşıyor olmasıyla dikkat çekiyor. Ön tasarımı bünyesinde gerçek bir turbo destekli Formula 1 motoru bulunan Mercedes-AMG ONE’dan alınan ve çok sayıda karbon fiber parça ile donatılan araç, tam olarak bir ön cama sahip değil ve bu yüzden iki adet özel tasarlanmış kask ile beraber geliyor. Peki performans? Mercedes bugün yapılan resmi sunum kapsamında aracın motoru konusunda maalesef resmi bir bilgi paylaşmadı. Ancak PureSpeed modelinde çok büyük ihtimalle SL63’ten gelen 577 beygirlik bir V8 motor bulunuyor. Henüz kaça satılacağı da belli olmayan fakat çok ama çok yüksek bir fiyata sahip olacağı açık olan PureSpeed, bırakın kullanmayı yollarda görmenin dahi çok zor olacağı araçlar arasına dahil olmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz Mythos PureSpeed yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X