reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz Mythos

Mercedes-Benz Mythos serisi ilk araç önümüzdeki yıl geliyor

Birçok kişi inanılmaz bir durum ancak Maybach’lardan daha da lüks olacak Mercedes-Benz Mythos serisi ilk araç önümüzdeki yıl geliyor.

Maybach modelleri her zaman lüks konusunda üst sınıfın en iddialı seçenekleri arasında yer alıyor. Ancak daha fazlası da mümkün ve bunun için 2022 yılında Mercedes-Benz tarafından “Mythos” serisi duyurulmuştu. Bugün gündeme geldiği kadarıyla Mercedes-Benz Mythos serisindeki ilk araç 2025 yılında resmi olarak görücüye çıkarılacak. Mythos serisine konumlandırılacak bu ilk araç iddialara göre bir dört kapılı lüks sedan da olmayacak. Yüksek ihtimalle firma bir Mythos SL Speedster tanıtacak, söylendiği kadarıyla bu aracın ultra lüks versiyonu öncesinde Maybach SL sürümü gelecek. İlk Mythos modelinin 300 bin dolar ya da daha yüksek bir fiyatla satılacağı düşünülürken, Alman otomobil devi Mythos’u son derece özel koleksiyon otomobilleri için ayrı bir alt marka olarak tanımlıyor. Sürpriz olmayacağı üzere az sayıda üretilecek Mythos araçlar ile ultra zenginlerden (Sayıları devamlı olarak artıyor!) daha fazla para kazanacak Mercedes-Benz, dün gece de içten yanmalı modelleri hemen öldürmeyecek olmasıyla gündeme gelmişti. Kaçıranlar için şirket, elektrikli otomobil pazarına geç kalmadı ancak geleceğin sadece onlardan oluşmayacağını düşünen isimler arasında yer alıyor. Dün 2030 yılına kadar içten yanmalı motora sahip araç üretmeye devam edeceği aktarılan firma, açık olarak alternatifleri masada tutmak istiyor ve bu birçok uzman tarafından ticari açıdan en doğru yol olarak görülüyor. Geçtiğimiz ay duyduğumuz kadarıyla Toyota da yeni içten yanmalı motorlar geliştirmeye devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket yeni içten yanmalı motorlar geliştiriyor çünkü şirket elektrikli geleceğin tek çözüm olacağına inanmıyor. Bu konuda bir açıklama yapan eski Toyota CEO’su Akio Toyoda, “Elektrikli araçlara olan ihtiyaç aşırı abartılıyor.” diyor ve ekliyor: “Karbon nötrlüğüne giden yol temelde ülkelerin enerji üretim durumuna bağlı.” Toyoda bundan önce ise “Elektrikli araçlar yalnızca yüzde 30 pazar payına ulaşabilecek.” demesiyle gündemde ses getirmişti. Ünlü yönetici otomobil sektöründe sadece elektrikli araçların olduğu bir geleceği kabul etmiyor ve içten yanmalı modellerin hayatta kalması gerektiğini savunuyor.

Mercedes-Benz Mythos serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu