reklamı kapat

POPÜLER

Formula E

Yeni dönem hilesi; Formula E pilotu yerine başkasını yarıştırdı!

Motor sporlarının en üst noktası Formula 1‘in elektrikli versiyonu Formula E, bu sefer dikkat çeken bir hile haberiyle gündemde.

Motor sporlarının geleceğini gözler önüne seren Formula E, yeni koronavirüs Covid-19 nedeniyle Formula 1 gibi online yarışlar düzenliyor. İşte bu yarışların sonucusunda ilginç bir gelişme yaşandı. Audi takımının sürücüsü Daniel Abt’nin, internet üzerinden yapılan son etapta yerine başkasını yarıştırdığı bulundu. Sanal yarış aracının direksiyonuna Lorenz Hoerzing‘i oturttuğu ortaya çıkan Abt, bu durum nedeniyle 10 bin euro para cezasına çarptırıldı. Peki bu durum nasıl fark edildi? Söylendiği kadarıyla bir anda artan performans ve agresif sürüş değişimi nedeniyle. Daha önce 15. sırasının üstüne çıkamayan Daniel Abt, sıralama turunca bir anda ikinci olması ve daha öncekine oranla çok daha farklı sürmesiyle rakiplerinin şüphe duymasına neden oldu. Bu şüphenin arkası da görüldüğü üzere boş çıkmadı. Başlıkta da yazdığımız gibi bir yeni dönem hilesi yapıldı. Bunu önlemek için tüm Formula E sürücülerinin yarışlara canlı görüntüleriyle katılması mantıklı görünüyor. Gerçek Formula 1 pilotları, yarışlara canlı görüntüleri hatta özel ayak / direksiyon kameraları ile dahil oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula E otomobilleri oldukça performanslı

Spark Racing Technologies tarafından hazırlanana bu yeni nesil yarış aracının, McLaren Applied Technologies tarafından geliştirilen piliyle 250 kW (Yarışta 200 kW) güç sunduğu aktarılıyor. 18 inç jantlar ve Michelin Pilot Sport lastikler üzerine kurulan araç, 0’dan 100 km hıza sadece 2.8 saniyede çıkabiliyor. Son hızı ise 280 km/s olan otomobil, elektrikten aldığı oldukça fütüristik bir sese de sahip.

Video

İLGİLİ HABERLER