reklamı kapat

POPÜLER

Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E

Karşınızda “kışkırtan” tasarımıyla yeni nesil Formula E yarış aracı [Video]

Motor sporlarının en üst noktası Formula 1‘in elektrikli versiyonu Formula E, bugün 2018 / 2019 sezonunda kullanılacak yeni yarış aracını görücüye çıkarttı. Oldukça kışkırtıcı bir tasarımla karşı karşıyayız.

Başladığından bu yana Formula 1 kadar ilgi çekmiyor olmasına rağmen sporun geleceğini gözler önüne seren Formula E, yerinde saymıyor. Sürekli olarak yeni çalışmalar ile daha dikkat çekici hale getirilmeye çalışılan seri, artık çok daha albenisi yüksek bir otomobile sahip. Yıl sonunda başlayacak beşinci sezon için hazırlanan yeni elektrikli yarış aracı, ilk versiyondan çok daha kışkırtıcı görünüyor. Yeni sezonda Formula 1’e de gelecek Halo pilot koruma sistemine (Burada fena durmuyor) sahip olan yeri araç, “abartılan” gövde detaylarıyla oldukça ihtişamlı bir ilk bakış attırıyor. Fransız üretici Spark Racing Technologies tarafından hazırlandığı belirtilen yeni yarış aracının, McLaren Applied Technologies tarafından geliştirilen piliyle 250 kW güç sunacağı söyleniyor. Bu mevcut araçlardan 50 kW daha yüksek güç anlamına gelirken, bu güç 335 beygire karşılık geliyor. Henüz bilgisayar tasarımıyla tanıtılan aracın, canlı olarak Cenevre Otomobil Fuarı‘nda kamuyu önüne çıkartılacağı söyleniyor.

Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E
Formula E

Formula E ile elektrikli araçlarla daha yaşanabilir bir dünya oluşturmak hedefleniyor

Formula E serisini arkasında elektrikli araçları yaygınlaştırmak gibi bir amaç bulunuyor. Elektrikli araçların yaygınlaşması dünyanın daha az kirletilmesine anlamına geliyor. Bunun öncülerinden olan seri, elektrikli araç teknolojilerinin geliştirilmesini de hızlandırıyor. Formula 1 gibi bu alanda yapılan çalışmalar elektrikli yol araçlarına da aktif olarak uygulanıyor.

Video