reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01
Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01

Karşınızda Mercedes-Benz imzalı tamamen elektrikli ilk yarış aracı

Motor sporlarının en üst noktası Formula 1‘in elektrikli versiyonu Formula E, yeni bir firma daha kazanıyor. Formula 1’e damgasını vuran Mercedes-Benz, tamamen elektrikli ilk yarış aracıyla Formula E dünyasına giriyor.

Formula 1’in turbo hibrit çağını domine eden Mercedes-Benz, sporun geleceğinde de yer almak istiyor. İşte firma bu amaç için hazırladığı tamamen elektrikli ilk yarış aracını görücüye çıkarttı. Formula 1 tarafına gönderme yapılan EQ Silver Arrow 01 adını taşıyan otomobil, yeni Formula E araç tasarımıyla gerçekten kışkırtıcı görünüyor. Gümüşten çok siyah rengin hakim olduğu otomobil, elektriğe işaret eden mavi detaylarıyla öne çıkmayı başarıyor. 2020 yılında hem Formula E hem de Formula 1’de mücadele edeceği belirtilen Mercedes-Benz, burada Audi, BMW, Nissan, Jaguar ve Porsche (Önümüzdeki yıl geliyor) gibi dev isimlerin karşısına çıkıyor. EQ Silver Arrow 01‘in şasesi Spark ve Dallara imzalı. Pil sistemi ise Atieva firmasından gelen yarış aracı, 340 beygir güç üretebiliyor. 0’da 100 km/s hıza sadece 2.7 saniyede çıkabilen elektrikli Silver Arrow, yaklaşık 900 kg gövde ağırlığına sahip

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz imzalı tamamen elektrikli binek otomobiller de geliyor

Firma bu konuda ciddi fabrika yatırımları yapıyor. Tesla’nın patlattığı bu alanda en önemli isimlerden olan firma, gerçek anlamda geleceği kuranlar arasında başı çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil araçların tanıtım videosu