reklamı kapat

POPÜLER

Nissan bakım kampanyası

Durum ciddi; Nissan 20 bin çalışanını işten çıkarıyor!

Japon otomotiv devi Nissan, koronavirüs salgınının yıkıcı etkilerini birinci elden hissetmeye başladı. Öyle ki marka, tüm çalışanlarının yüzde 15’ini işten çıkartıyor!

Koroavirüs pandemisinin yıkıcı etkilerinden defalarca bahsettik. Hastalık konusunda çoğu ülke en tehlikeli olan aşamaları yavaş yavaş atlatmaya başlasa da finansal etkiler yeni ortaya çıkıyor. Aylarca kapalı kapan fabrikalar, artan maliyetler ve bozulan pazar düzenleri markaları olumsuz etkiliyor. Örneğin, geçtiğimiz günlerde Alman üretici Volkswagen, 200’e yakın çalışanını işten çıkardığını duyurmuştu.  Bu kez yeni gelen haberler ise Japonya’dan oldu. Hem de çok daha büyük sayıda bir işten çıkarma söz konusu. Krizden adeta bir çıkış yolu arayarak maliyetlerini düşürmeye çalışan Nissan, tüm dünya genelinde yirmi bin çalışanı ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Verilen bu sayı oldukça büyük bir değer. Çünkü yirmi bin çalışan, şirketin tüm çalışanlarının yüzde 15’ini oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan için zor günler yaklaşıyor

Japon üretici için bu süreç 20 yıldır görülmemiş bir durum. 1999 yılında yaşanan büyük dar boğazdan bu yana görülen en zorlu süreç olacağı bile söyleniyor. İşten çıkarma haberlerinin dışında şirketin Endonezya başta olmak üzere bazı fabrikalarını  kapanması da gündemde. Anlayacağınız durumlar oldukça ürkütücü. Devlerin markalara bu tip koşullarda destek olup olmayacağı bilinmiyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf

İLGİLİ HABERLER