reklamı kapat

POPÜLER

iPhone mail apple

iPhone ve iPad’lerde görülen ilginç uygulama güncelleme durumu

iPhone ve iPad kullanıcıları şu an garip bir durum yaşıyor. iOS işletim sisteminde güncellemeler ile alakalı bir problem bulunuyor.

iPhone ve iPad cihazlarda şu an onlarca uygulama için güncelleme gelmiş gibi görünüyor. Bu durum cihazdaki yüklü uygulamalara bağlı olarak 100’e kadar çıkıyor deniyor. Yaşanan bir sorun nedeniyle Apple’ın daha önce verilen güncellemeleri cihazlara tekrar gönderdiği aktarılıyor. Dünya genelinde hemen herkeste görülen bu durum, gerçekten oldukça garip duruyor. Bazı uygulamalarda mayıs ayının başında gönderilen güncellemelerin dahi yeniden görüldüğü aktarılıyor. iOS 13.5 içerisindeki bir hata nedeniyle olduğu düşünülen bu durum hakkında Apple’dan henüz bir resmi açıklama yok. Ancak bu durumun genel kullanımı etkilenmediğini belirtelim. Güncellemeler yapıldıktan sonra bir sorun kalmıyor deniyor. Soruna neyine neden olduğu henüz net değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple halen iPhone odaklı iOS 13.5 Jailbreak haberiyle gündemde yer alıyor

Biliyorsunuz kısa süre önce taze sürüm iOS 13.5 için Jailbreak çıkarıldı. Unc0ver takımı tarafından hazırlanan ve iOS 11’den 13.5’e kadar çalışan bu Jailbreak, ciddi şekilde ses getirmiş durumda. Uzun süredir ilk defa bu kadar hızlı gerçekleşen bir Jailbreak hamlesi ile gündeme gelen Apple, bu duruma eminiz oldukça şaşırmıştır. AltStore ve Cydia üzerinden yüklenebildiği aktarılan Unc0ver imzalı Jailbreak, iOS sisteminin tüm sınırlarını kaldırıyor ve kişilerin cihazlarına inanılmaz özellikler eklemesine, Apple’ın sunmadığı ve kesinlikle sunmayacağı özelleştirmeler yapmasına imkan tanıyor. Unc0ver, hazırladıkları sürümde iCloud, Apple Pay ya da iMessage gibi Apple servislerinin de aktif olarak çalıştığı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü dikkat çeken akıllı saat modeli