reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14 Apple iPhone OS iOS 14 Apple iPhoneOS

Apple’ı kızdıracak sürpriz iOS 13.5 “Jailbreak” gelişmesi!

Teknoloji devi Apple, gerçekten zamanlamasıyla büyük sürpriz oluşturan bir iOS 13.5 “Jailbreak” gelişmesi ile gündemde bulunuyor.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz iOS 13.5, biliyorsunuz çok kısa süre önce indirmeye sunuldu. İşte bu taze sürüm için inanılmaz bir hızda Jailbreak çıkarıldı. Unc0ver takımı tarafından hazırlanan ve iOS 11’den 13.5’e kadar çalışan bu Jailbreak, Apple’ı oldukça kızdıracak gibi görünüyor. Uzun süredir ilk defa bu kadar hızlı gerçekleşen bir Jailbreak hamlesi ile gündeme gelen Apple, oldukça şaşırtmış durumda. AltStore ve Cydia üzerinden yüklenebildiği aktarılan Unc0ver imzalı Jailbreak, iOS sisteminin tüm sınırlarını kaldırıyor ve kişilerin cihazlarına inanılmaz özellikler eklemesine, Apple’ın sunmadığı ve kesinlikle sunmayacağı özelleştirmeler yapmasına imkan tanıyor. Unc0ver, hazırladıkları sürümde iCloud, Apple Pay ya da iMessage gibi Apple servislerinin de aktif olarak çalıştığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iOS 13.5 Jailbreak dışında kötü bir iOS 14 gelişmesiyle de gündemde

iOS 14, biliyorsunuz geçtiğimiz dönemde birçok yeni özellik sızıntısı ile gündeme gelmişti. İşte bu sızıntıların geçtiğimiz şubat ayından beri internette dolanan sızıntı üzerinden yapıldığı ortaya çıktı. Aktarıldığı kadarıyla hem güvenlik araştırmacıları hem de hacker’lar, şubat ayından bu yana işletim sisteminin ilk sürümlerinden birisine sahip ve aktif olarak inceliyor. Bu durum elbette endişe verici görünüyor. Çünkü işletim sistemi üzerinde uzun zamandır yapılan çalışmalar, potansiyel açıklar üstünden esas çıkışta ciddi tehlikeler doğurabilir deniyor. iOS 14’ün bu kadar erken şekilde nasıl sızdığı anlaşmazken, bu durumun Apple tarihinde bir ilk olduğu düşünülüyor. Konu hakkında tahmin edebileceğiniz üzere herhangi bir açıklama yapmayan teknoloji devi, yazılım alanında sıkıntılı zamanlar geçiriyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü dikkat çeken akıllı saat modeli

İLGİLİ HABERLER