reklamı kapat

POPÜLER

iphone

iPhone sahiplerini “çok kızdıracak” Jailbreak özellikleri [Video]

EverythingApplePro YouTube kanalı, iPhone sahiplerini gerçekten çok kızdıracak Jailbreak özelliklerini bir araya getirdi. İşte “keşke dedirten” o özellikler;

Apple’ın iPhone modelleri, firma ne kadar engellemeye çalışsa da sürekli olarak kırılıyor ve Jailbreak edilebiliyor. Jailbreak sayesinde iPhone’lar, adeta bir Android cihaz gibi istenilen hemen her şeyin yapılabildiği bir yazılım altyapısına kavuşuyor. Elbette kimseye telefonuna Jailbreak yapmasını tavsiye etmiyoruz. Bu işlem hem tehlikeli ve hem de bir sorunda telefonu kullanılmaz hale getirebiliyor. Ayrıca bu altyapıda güvenlik konusunda da birçok soru işareti bulunuyor. Ancak Jailbreak dünyasında gerçekten gerçekte sunulmadı için Apple’a çok kızılmasına neden olan inanılmaz araçlar bulunuyor. Bunların öne çıkanlarının bazılarını karşımıza getiren EverythingApplePro, yukarıdaki videoda yukarıda da dediğimiz gibi “keşke” dedirten bir ön gösterim yapıyor.

Yayımlanan video içerisinde iPhone modellerinin bildirim ekranına çağ atlatan bir sistem, simgelerin isteğe göre konumlandırılmasına şans veren araç ve aynı anda çift pencere açılmasına imkan tanıyan başta olmak üzere kıskandıran altyapılar karşımıza çıkıyor. Burada eski iPhone’ları iPhone X benzeri kontrol yapısına geçiren bir mod dahi bulunuyor. Jailbreak ile aynı zamanda çok daha kullanışlı bir çağrı ekranı ile farklı şarj animasyonlarına sahip olmak bile mümkün olurken, ekranı güç tuşuna ihtiyaç olmadan kapatma ile kopyalanan metinlere özel sayfa da dikkat çekiyor. Bunların iPhone’lara gelmesi yıllardır bekleniyor ancak bir türkü gelmiyor..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, bu özellikleri iPhone kullanıcılarına iOS 14 ile sunar mı?

Çok üzücü şekilde bunların hiçbirinin gelmesi maalesef beklenmiyor. Firma biliyorsunuz “kullanıcıları yerine en iyisini düşünme politikasına” sahip. Bu yüzden WWDC 2020’de tanıtılacak iOS 14 ile devrimsel yeniliklerin ya da tasarım değişikliklerinin gelmesi beklenmiyor. iOS işletim sisteminin köklü bir değişiklik alma ihtimali de genel olarak çok uzakta duruyor. Bazı ufak şeylerin halen sunulmuyor olması birçok kişiyi Android tarafında tutmaya devam ediyor..

İLGİLİ HABERLER