reklamı kapat

POPÜLER

Tesla model 3

Station Wagon sonrasında gelen “Tesla Model 3 Cabriolet”

Elektrikli otomobil dünyasının en önemli araçlarından Tesla Model 3, geçtiğimiz hafta Station Wagon versiyonu ile gündeme gelmişti. Şimdi ise Cabriolet zamanı.

Tesla’nın en uygun fiyatlı otomobili Tesla Model 3 için tasarımcı Kleber Silva resmi olarak sunulmayan “Station Wagon” tasarımı hazırlamıştı. Bilgisayar üzerinde hazırlanan çalışma, Model 3’ün SW formunda gerçekten çok dikkat çekebileceğini göstermişti. Ancak bu dediğimiz gibi gerçek değildi. Model 3 Cabriolet ise gerçek ve satışta. Ancak direkt olarak Tesla’nın hazırlamadığı bu sürüm, Newport Convertible Engineering imzalı. Firmanın en popüler aracının üstünü açan firma, burada güzel bir işe imza atmış gibi görünüyor. Motorlu ve elle açılıp kapanan manuel olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan sistem, kapalı halinde biraz garip duruyor ancak açıldığı zaman aracın havasını kesinlikle değiştiriyor. Bu dönüşümün kötü yanı hiç ama hiç ucuz olmaması. Firma manuel sistem için aracın orijinal fiyatına yakın tam 29.500 dolar istiyor. Motorlu sistem içinse 39.500 dolar verilmesi gerekiyor. Bu açıdan sistem daha çok fotoğraflarda karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 için kalite sorunları sık sık gündem oluyor

Kısa süre önce araç çok şaşırtıcı bir sorunla gündemde yer edinmişti. İngiltere’de satın alınan bir Model 3’ün sürüş sırasında direksiyonu yerinden çıktı. Sadece bir aylık olduğu aktarılan araç, söylendiği kadarıyla çok uzun gecikmeler sonrasında sahibi Jason Tuatara’e gelebilmiş. Aracını uzun süre bekledikten sonra büyük bir kaza ile sonuçlanmaması büyük şans olan çok kötü bir sürpriz ile karşılaşan sürücü, bu konuda Twitter üstünden Elon Musk’a mesaj dahi atmıştı.

İlginizi Çekebilir

En yeni Lamborghini modeli

İLGİLİ HABERLER