reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S limuzin

Station wagon’un ardından şimdi de dünyanın ilk Tesla Model S limuziniyle tanışın

Bağımsız bir ekip tarafından tamamlanma aşamasında olan Tesla Model S limuzin projesi, internet üzerinden sahibini bekliyor.

Tesla Model S‘in drag yarışlarında sahne aldığı videolarının yanı sıra modifikasyon projeleriyle de gündeme gelmesine artık alıştık diyebiliriz. Gövde kiti, jant ve iç tasarımda değişim üzerine hayata geçirilen bu projeler, aracın “eksik”lerine oldukça keyifli çözümler sunuyor. Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız Model S tabanlı station wagon geliştirmesi ise bu zamana kadar karşımıza çıkmış tüm projeleri sollamayı başardı. Dünyada bir ilk olarak İngiltere merkezli Qwest ekibi tarafından üretilen station wagon Tesla Model S’e ise hiç beklenmedik bir sınıftan rakiple karşı karşıya kalacak gibi gözüküyor.

Proje açık artırmada

Station wagon projesinde olduğu gibi dünyada bir ilk olarak lanse edilen ve 2015 Tesla Model S 85D üzerine geliştirilen limuzin projesi eBay üzerinden satışa sunuluyor. Halihazırda sadece 241 kilometrede olan aracın teknik özellik kısmındaysa herhangi bir değişim söz konusu değil. Bu da aracın 380 beygir güce ve tek seferde yaklaşık 400 kilometre menzile sahip olduğu anlamına geliyor. Lakin burada üzerinde durulması gereken noktanın ağırlık kısmında olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Standart versiyonuyla yaklaşık 2.100 kilogram olan Model S 85D’nin gövde operasyonunun ardından ne seviyeye geldiği belirtilmiyor. Neredeyse tamamen hazır olan Tesla Model S 85D limuzin projesi için halihazırda masada duran rakam 65 bin dolar civarında. Fiyat artırma sürecinin de aktif olduğu satış işleminde bu rakamın hatırı sayılır oranda yükselmesi bekleniyor.

İlgili video