reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S

Fantastik modifikasyonlarda bugün; timsah kokpitli Tesla Model S

20 Mayıs 2019

Bu zamana kadar kendisini ileriye götüren modifikasyonlarla gündeme gelen Tesla Model S için bu süreç artık tersine işleyecek gibi.

Tesla Model S, tıpkı ailenin diğer üyeleri Model X ve Model 3’teki gibi piyasaya sunulduğunda beraberinde çok büyük beklentileri getirdi. 3’te uygun fiyatlı elektrikli otomobil deneyimini kullanıcılarla buluşturma iddiasına sahip olan Elon Musk, diğer isimlerle ise daha çok premium sınıfına hitap etti. Şimdi ise Roadster başta olmak üzere yeni isimlerin asfalta çıkması için gün sayıyoruz. İlk bakıldığında farklı iddialara sahip olsa da, bu araçlar üzerinde bağımsız geliştiricilerin ortak gayesiyse modifiye tutkusu oldu. Süreç içerisinde dünyanın ilk station wagon Tesla‘sının başka bir girişim tarafından yapılması, aslında geriye pek söylenecek bir şey bırakmadı. Bu zamana kadar ağırlıkla etkileyici gelişimlere sahne olan bu modifikasyonlar arasına, asla unutamayacağımız bir yorum eklenmek üzere. Model S’in kokpitini timsah derisiyle bir araya getiren bu proje, assolist sıfatını fazlasıyla hak ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model S kokpitinde tropik atmoster

Dış basında da büyük yankı bulan bu projede, Model S’in kokpitini dilediğiniz atmosfere yorumlayabiliriz. Kimilerine göre tropikal iklimin her an hüküm sürebileceği bu uygulama, kimilerine göre çizmeler için güzel bir tercih de olabilir. Konsolsun tamamı, kapılar ve koltuklarda aşırı yoğun şekilde kullanılan deri döşemeyle birlikte, kokpit içerisinde garip tuş eklemelerinin de yapıldığını görebiliyoruz. Tercih edilen “göz alıcı” paspas takımını da işin içerisine kattığımızda, kişisel zevk konusunun ne kadar göreceli olduğu tartışması da bizce bir başka seviyeye taşınıyor.

İlginizi çekebilir

Tesla Roadster’ın kapıları nasıl açılıyor