reklamı kapat

POPÜLER

station wagon Tesla Model S
station wagon Tesla Model S
station wagon Tesla Model S
station wagon Tesla Model S
station wagon Tesla Model S

Dünyanın ilk station wagon Tesla Model S’i tamamlandı [Video]

Tesla biliyorsunuz Model S ailesinde station wagon seçeneğini sunmuyor. İngiltere merkezli bir şirket ise karşımıza station wagon Tesla Model S’i ile çıkıyor.

Dünyanın ilk station wagon Tesla Model S‘i İngiltere merkezli Qwest şirketinin elinden çıkmış durumda. Birkaç mühendis ve otomobil tasarımıcısı tarafından Norfolk’da kurulan Qwest, gerçekten harika bir işe imza atmış görünüyor. Standart Tesla Model S P90D üzerine kurulan bu harika modifikasyon, söylendiği kadarıyla orijinal sistemleri kullanıyor. Yani Tesla’nın oldukça hassas sensör ve yürüyen aksamını bozmayan bu özel versiyon, Tesla dünyasında yapılmış en büyük “orijinale yakın” modifikasyon çalışmaları arasında yer alıyor. Gelecek yazılım güncellemelerini de sorunsuz olarak alacağı belirtilen araç, station wagon olduğu için taşıma kapasitesini orijinale oranla çok ciddi artırıyor.

Station wagon Tesla Model S gerçeğe dönüştü

Station wagon bir otomobil için Tesla’ya oldukça fazla talep geldiğini biliniyor. Bu tarz otomobiller geniş aileler tarafından tercih ediliyor. Qwest’in yaptığı bu model şirkete örnek olur mu bilmiyoruz ancak işçiliğin üst düzeyde olduğunu belirtmek gerekiyor. YouTube’un elektrikli otomobiller konusunda en iyi kanalı Fully Charged’ın bu station wagon şaheserin yapım aşamasında çektiği video burada yer alıyor. Aracın çalışır halinden görüntüler ise aşağıda bulunuyor.