reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S

Üç elektrik motorlu Tesla Model S prototipini kar üzerinde yanlarken izleyin [Video]

Otomobil firmaları için parçalar geliştiren dünyanın en büyüklerinden Magna, geçtiğimiz dönemde üç elektrik motorlu Tesla Model S prototipi hazırlamıştı. Şirket CES 2018‘e getireceği bu altyapı için güzel bir video yayınladı.

Standart Tesla Model S otomobillerin bir tane arka ve bir tane de önde olmak üzere iki elektrik motoru bulunuyor. İşte bunu yeterli bulmayan Magna, üç elektrik motorlu Tesla Model S prototipi ile farkılaşmayı başarıyor. Standart bir Model S’in motorlarını çıkartarak yerine kendi geliştirdiği E1 isimli 140-kW (188 beygir) üç motoru takan şirket, böylece toplam 42o kW (564 beygir) güç elde edebiliyor. Bu kombinasyonda arkaya iki adet, öne ise bir adet elektrik motoru yerleştiren Magna, böylece performansı değil yol tuşunu ciddi oranda artırabiliyor. Arka tekerleklerdeki torku hızlıca düzeltebilen bu kombinasyon, çok daha iyi viraj performansı getiriyor.

Tesla Model S

Magna, prototip Tesla Model S yaptıklarını sergiliyor

Bu prototip altyapıyı CES 2018 kapsamında görücüye çıkarmak isteyen Magna, geleceğin elektrikte olduğunu iyi bilen isimler arasında yer alıyor. Denemelerini piyasanının en iyi elektrikli otomobilinde yapan ve sergileyen şirket, iki türlü de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Üç elektrik motorlu Model S’in kar üzerinden yanlarken (drift) görülebileceği video ise aşağıda yer alıyor. İyi seyirler.

Video