reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3 yanlama drift performans versiyonu pist modu

Tesla Model 3’ü “Pist Modu” ile yanlarken gösteren video [İzle]

Tesla Model 3, biliyorsunuz istenirse performans versiyonuyla alınabiliyor. İşte bu performans versiyonuna özel bir Pist Modu eklendi. Ayrıca bu moda özel olarak aracı yanlarken gösteren video da yayımlandı.

Ön ve arkada birer tane olmak üzere iki adet motoru bulunan Tesla Model 3 performans versiyonu, bu çiftli motorlarıyla orijinalden daha yüksek çıkış verebiliyor. Burada olabilecek en sağlam motorları kullandığını belirtilen firma, bu sayede aracı çok daha güçlü hale getiriyor. Resmi verilere göre 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,3 saniyede çıkan versiyon, 498 km menzil sunuyor. Yaklaşık 70 bin dolarlık bir fiyat etiketi bulunan bu versiyon, şimdi bir de Pist Modu kazanıyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere yarış pistlerine özel olarak hazırlanan bu mod, araçta yaptığı özel değişiklikler ile performansı daha da artırıyor ve özel denge / performans ayarlarıyla yanlamayı (Drift) çok kolay hale getiriyor. Yukarıda izleyebileceğiniz videoda tam da bunu gösteren firma, aile arabasının içerisinden elektriğin gücü ile bir yarış canavarı çıkarmış gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 istenirse dört çeker versiyonuyla da alınabiliyor

Otomobilin normal sürümünde bir tane elektrik motoru bulunuyor. Çift motorlu versiyon ise bunu performans versiyonu gibi ikiye çıkartıyor. Hem ön hem de arkada yer alan bu motorlar, araca dört çekerden çekiş yeteneği kazandırıyor. Böylece zorlu yollarda çok daha yüksek performans sunan versiyon, aracın normalde 5,5 saniye olan 0-100 hızlanmasını da 4,5 saniyeye indiriyor. Yaklaşık olarak 498 km menzili bulunan çift motorlu versiyon, saatte 225 km hıza çıkabiliyor.