reklamı kapat

POPÜLER

Samsung çentik

Çentik kaçınılmaz; işte gelecek Samsung telefon modellerine ilk resmi bakış

SDC 2018 kapsamında ilk katlanabilir akıllı telefon modelini görücüye çıkaran Samsung, ayrıca gelecek modellerine de ilk bakışı attırdı. İşte gösterilen ekranlar üzerinden yaklaşan modeller.

Samsung, 2018’in modası olan çentiğe direnen nadir firmalar arasında yer alıyor. Ancak bu gelecekte değişecek gibi duruyor. SDC 2018’de dört farklı ekran tasarımı gösteren firma, olası modellerin ilk sinyallerini veriyor. Firma bu yeni ekranlara Infinity U, Infinity V, Infinity O ve New Infinity isimlerini veriyor. Infinity U isimli ekranda göreceğiniz üzere ön kamerayı içerisine alan ufak bir çentik yer alıyor. Infinity V ekranda ise yine ön kamerayı içerisine alan köşeli bir çentik karşımıza çıkıyor. Infinity O ise çentiksiz yapıyı mümkün kılan bir ekran deliği kullanıyor. Görülen delikte ön kamera yer alıyor ve bu delik istenilen konuma yerleştirilebiliyor. New Infinity ise henüz tam olarak gösterilmiyor. Ancak bu ekran yapısında bir delik ya da çentik yer almıyor. Bu tasarım gösterilen dörtlünün en büyük sürprizi konumunda yer alıyor.

Samsung çentik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung gerçekten çentikli bir akıllı telefon tanıtır mı?

Firma çentiğe yönelik şimdiye kadar hep olumsuz yorumlarda bulundu. Hatta çentikli telefona sahip Apple gibi rakipleriyle ciddi şekilde dalga geçti. Bu yüzden firmanın sadece gösterilen Infinity O tasarımını kullanacağı tahmin ediliyor. Hatta bu konuda ilk modelin Galaxy A8s olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca gösterilen bu ekranların başka üreticilere vermek için de tasarlanmış olabileceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

İşte firmanın ilk katlanabilir akıllı telefon modeli