reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Patent

iPhone Xs ve iPhone Xs Max

Apple iPhone Patent
Apple iPhone Patent
Apple iPhone Patent

Apple’dan geleceğe yönelik “delikli” iPhone patenti

Samsung, SDC 2018 kapsamında yeni ekranları göstermişti. Gösterilen bu ekranlardan en ilginci, Apple tarafından da gelecek iPhone modellerinde kullanılacak gibi görünüyor.

SDC 2018’de Samsung tarafından gösterilen ekranlar Infinity U, Infinity V, Infinity O ve New Infinity isimlerine sahip. Kısaca hatırlamak adına Infinity U isimli ekranda ön kamerayı içerisine alan ufak bir çentik yer alıyor. Infinity V ekranda ise yine ön kamerayı içerisine alan köşeli bir çentik karşımıza çıkıyor. Infinity O ise çentiksiz yapıyı mümkün kılan bir ekran deliği kullanıyor. Bu deliğe ön kamera konulabiliyor. İşte teknoloji devi Apple’ın da buna benzer bir yapının patentini aldığı ortaya çıktı. Ön kamerayı ekranın sağ köşesine yerleştirdiği bir deliğe koymak isteyen firma, böylece çentiksiz bir yapı hedefliyor. Bu yapıda Face ID için gereken sensörlerin ekranın altına alınacağı tahmin ediliyor. Çünkü ekran altı sensör teknolojisini kullanan modellerin 2019’da karşımıza çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple iPhone Patent
Apple iPhone Patent
Apple iPhone Patent

Apple 2019 iPhone modellerinde bu ekran yapısı kullanmayacak

Hatta bu patentin alınmış olması bu ekranın kesin olarak kullanılacağı anlamına geliyor. Ancak görüldüğü üzere firma farklı fikirleri aktif olarak denemeye devam ediyor. Çentiği telefon dünyasının merkezine sokan şirket, bunu değiştirmek için de geleceğe yönelik çalışmalar yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Ortaya çıkan ilk videosuyla Asus ZenFone 6 prototipi