reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30

Mate 20 Pro

Huawei P30

Gelecek Huawei akıllı telefonların tasarımına yönelik önemli sızıntı

10 Kasım 2018

Android akıllı telefon pazarının en önemli isimlerinden Huawei, yeni bir patent aldı. Bu patent firmanın gelecek modelleri hakkında önemli bir ipucu veriyor olabilir.

Akıllı telefon sektörü biliyorsunuz 2018’i çentikli modeller ile kapattı. Özellikle iPhone X sonrasında patlama yapan bu furya, elbette kişiler tarafından hiç sevilmedi. Bu konuda ” beni rahatsız etmiyor” diyenler de bulunuyor ancak çentik genel olarak sevilmiyor. İşte bu yüzden firmalar farklı yollar aramaya başladı. Oppo, Xiaomi, Lenovo ve Honor, çentik kullanmamak için yeni modellerinde kızaklı / sürgülü telefon yapısına geçiş yaptı. Samsung ve Huawei ise ekran delikleriyle karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Samsung SDC 2018’de Infinity O ekran ile delikli yapıya geçeceğini resmi olarak gösterdi. Huawei ise bunun için bir patent aldı. Yeni ortaya çıkan bu patent, ön kamera değil ahize için konmuş bir ekran deliğini karşımıza getiriyor. Bu biraz garip görünüyor ancak aşağıdaki görsel firmanın bu fikri aktif olarak masada tuttuğunu gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei P30

Huawei P30 çentik yerine bir ekran deliğiyle gelir mi?

Sektörün gidişatına baktığımız zaman bu çok olası görünüyor. Gelişen teknoloji firmaların kamerayı ve sensörleri ekranın altına indirmesine izin veriyor deniyor. Bu açıdan gerçekten çentiksiz, deliksiz ve kızağa ihtiyaç duymayan tamamen çerçevesiz modeller yolda görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Sektörün esas geleceği ise katlanabilir akıllı telefon modelleri